Kdo mi opravdu půjčí před výplatou? Poznejte výhody krátkodobé půjčky!

Klasický zaměstnanecký poměr a živnost mají minimálně jedno společné. Jak zaměstnanci, tak OSVČ čas od času čelí akutnímu nedostatku financí. Pro spoustu lidí je kritické takzvané období před výplatou, v případě živnostníků pak doba, kdy čekají na úhradu faktury. Pokud jste se do podobné situace dostali i vy a hledáte efektivní řešení, zkuste to s krátkodobou půjčkou do výplaty. Zajímá vás, v čem je výhodnější než jiné typy půjček a na co byste si měli dát pozor při výběru konkrétního produktu?

Co je to krátkodobá půjčka do výplaty?

Začněme definicí. Krátkodobá půjčka do výplaty, SMS půjčka či finská půjčka – tyto a mnoho dalších zažitých názvů označují specifický model nebankovního produktu, který k nám před několika lety dorazil z ostatních evropských zemí. SMS půjčka má tyto charakteristické znaky:
  • menší úvěrový rámec v řádu několika set až tisíc korun
  • krátká doba splatnosti (obvykle od 1 do 30 dní)
  • jednorázová splátka
  • rychlé a bezproblémové vyřízení
  • nenáročná administrativa
  • vyřízení online
Půjčky přes výplatou slouží k překlenutí několika dní až týdnů, čemž odpovídá menší úvěrový rámec. Pokud si vystačíte s částkou v řádu set až tisíc korun, pak jsou pro vás ideální volbou. Na rozdíl od klasických půjček nebudete muset dokládat potvrzení o výši příjmu či daňové přiznání a většina věřitelů vás nezavrhne ani kvůli případnému záznamu v registru dlužníků. Navíc nebudete muset ručit majetkem a hledat spoluručitele. Proces vyřízení nebankovní rychlé půjčky je velmi krátký a nezabere vám více než pár minut času.

V čem jsou malé půjčky před výplatou výhodnější než kontokorent a kreditní karta?

Krátkodobé finanční problémy lze řešit vícero způsoby. Mezi další alternativy patří kontokorentní přečerpávání běžného účtu a kreditní karta. Pokud některý z uvedených produktů využíváte, vyplatí se vám. V případě, že kreditku ani kontokorent nemáte, strávíte spoustu času vyřizováním a navíc není jisté, zda banka vaši žádost schválí. Vyřízení kreditní karty a kontokorentu je většinou podmíněno určitým příjmem a dobrou platební morálkou. Nevýhodný je i psychologický efekt – zatímco krátkodobou půjčku do výplaty splatíte a nebudete se muset o nic víc starat, kontokorent i kreditní karta vám po úhradě zůstanou. Budete je mít neustále k dispozici, což vás bude svádět k tomu, abyste je aktivně využívali. Ve finále pak na úrocích a poplatcích zaplatíte mnohem více než za jednorázovou malou půjčku.

Která půjčka před výplatou je nejlepší?

Nebankovní trh čítá nespočet věřitelů, kteří nabízí velmi podobné SMS půjčky. Přestože se na první pohled příliš neliší, přeci jen je na místě jistá ostražitost. Chcete-li se vyhnout „neviditelným“ poplatkům a zaplatit jen tolik, kolik je skutečně nutné, dejte si na výběru půjčky záležet. V rámci nezávislých recenzí se mezi nejvýhodnějšími půjčkami umístila rychlá půjčka MUTUO, kterou nabízí česká nebankovní instituce Mutuo s.r.o.

Recenze Mutuo půjčky

mutuo recenzeMutuo půjčka je transparentní, což dokládá spoustu vracejících se klientů (cca 92 %). Ve srovnání s konkurenčními půjčkami totiž vychází mnohem výhodněji a za pozornost stojí i bleskové vyřízení. Půjčit si můžete od 1 000 do 5 000 Kč, nicméně napoprvé vám věřitel půjčí jen poměrnou část (1 000 Kč). Společnost Mutuo jako jedna z mála ctí zásady zodpovědného úvěrování a vzhledem k tomu, že nevyžaduje potvrzení o výši příjmů, poskytuje větší částky jen prověřeným klientům. Jakmile půjčku v termínu splatíte, budete mít nárok na větší úvěrový rámec. Doba splatnosti půjčky činí 22 dní a s celkovou splatnou částkou vás seznámí přehledný online kalkulátor. Pokud peníze přeci jen nestihnete vrátit včas, budete si moct dobu splatnosti za poplatek prodloužit (až o 2 týdny). Mutuo půjčka do výplaty je neúčelová a je jen na vás, jak s vypůjčenými finančními prostředky naložíte. Mezi další výhody patří zajímavé bonusy pro spolehlivé klienty – např. 20 % sleva na každou další půjčku po třetí řádně splacené půjčce či 20 až 50 % sleva na prodloužení. U ostatních nebankovních společností podobné benefity bohužel nenajdete. Online žádost půjčku najdete zde.