2 praktické služby, které vám ušetří spoustu času

Čas je jedním z největších nepřátel podnikatelské veřejnosti (tím dalším je nedostatek kapitálu, ale o tom zase jindy) a i vy určitě nepohrdnete několika tipy, díky kterým spoustu času ušetříte. Využíváte-li k hledání informací internet, měli byste si do záložek přidat další dva weby, které využijete vždy, když budete hledat telefonní číslo na pevnou linku a nebo informace o majiteli pozemku, na který máte zálusk.

Tištěný telefonní seznam je přežitek

Doby, kdy většina z nás využívala pevnou linku, jsou ty tam. Mobilní telefony pevné linky vytlačily do ústraní, ale i tak nám čas od času nezbude, než se na některou z nich dovolat. Nemáte-li po ruce telefonní seznam, vyhledejte si číslo na internetu. Všechna čísla na pevné linky jsou na webu dostupné a nechybí ani seznam mobilních čísel, jejichž majitelé dali souhlas se zveřejněním. Podrobný postup, díky kterému číslo bez problémů vyhledáte, najdete na webových stránkách www.seznam-telefonni.cz. A kromě jiného také informace o předvolbách a další údaje, které by vás mohly zajímat.

Ušetřete si cestu na katastr

Neméně praktické informace získáte i na webu www.nemovitosti-nahlizeni-katastr.cz. Prozradí vám jak na nahlížení do katastru nemovitostí, aniž byste museli navštívit katastrální úřad. Potřebujete-li si prohlédnout katastrální mapy a zjistit údaje o vlastnících, určitě se vám budou informace hodit. Katastr nemovitostí nahlížení sice nepatří mezi služby, které většina z nás využívá každý den, ale pro realitní kanceláře a makléře je nedocenitelná. A pro jednotlice, kteří uvažují o koupi parcely, také. Skutečně není důvod ztrácet čas cestou na katastr, když jsou informace dostupné online...

Publikováno: 13. 08. 2013

Kategorie: Ostatní

Autor: admin