4 rady pro ekologické efektivní odesílání zásilek

Snad každý, kdo vlastní e-shop, nebo posílá více zásilek, ví, že správné balení je základ. A to především pro bezpečnou přepravu zboží, které bude uchráněno před možným poškozením. Pokud chcete zlepšit balení zásilek, možná se vám budou hodit následující čtyři praktické rady.

Poštovní krabice více rozměrů

Jedním ze základních předpokladů pro úspěšné posílání zásilek jsou kvalitní poštovní krabice. A pokud nemáte k prodeji pouze jednu věc, budete potřebovat více různých rozměrů. Díky dostatečnému výběru rozměrů krabic totiž dokážete zvolit efektivní řešení, které nebude vyžadovat takové množství výplně.

Vhodné výplně do krabic

Většinou však stejně v krabici zůstane volné místo, kde je potřeba přidat výplň. Nejrůznější výplně do krabic pomáhají fixovat obsah na svém místě a brání poškození. V této kategorii máte na výběr z celé řady možností od fixačních tělísek přes klasickou bublinkovou fólii.

Pevná lepicí páska

Dalším nezbytným prvkem je kvalitní lepicí páska, která udrží krabici pevně uzavřenou během celého procesu přepravy. Zvolit můžete univerzální variantu, ale oblíbené je také vyrábění pásek s vlastním potiskem, díky kterým podporujete svou značku. Pokud chcete mířit ekologickým směrem, není problém zakoupit papírové pásky, které umožňují bezproblémové vytřídění krabice včetně pásky rovnou do papírového odpadu.

Recyklujte materiály

Poslední rada spočívá v recyklování všeho možného. Přišlo vám nové zboží a jako odpad zůstala velká krabice? Karton můžete použít jako výplňový materiál do jiných balíčků. Použít se dají také staré noviny či další věci. Výborně poslouží i papírová drť ze skartovaných dokumentů. Fantazii se meze nekladou a v běžném životě i v rámci provozování e-shopu jistě najdete mnoho materiálů, které se dají využít a byla by škoda je jen tak vyhodit.

Publikováno: 18. 10. 2022

Kategorie: Ostatní

Autor: admin