Jak rychle nabít iPhone?

Chystáte se vyrazit do terénu – a co čert nechtěl. Ikona baterie na vašem iPhonu zřetelně signalizuje, že se zařízení za pár chvil uloží k tvrdému spánku. Co s tím? Existuje způsob, jak rychle nabít baterii, respektive ji nabít alespoň o něco rychleji než běžně? Buďte v klidu a vyzkoušejte následující ověření tipy.

Používejte výkonnější kabel a adaptér

Na první pohled vypadají všechny stejně. Jenomže není lighting kabel jako lighting kabel – chcete-li svůj iPhone nabíjet o poznání rychleji, zainvestujte do adaptéru s kabelek podporujícím Power Delivery, tzn. Adaptér s USB-C a kabel lighting USB-C. V případě novějších modelů lze nabíjet s výkonem až 20 W, ale pouze za podmínky odpovídajícího adaptéru.

Nabíjejte ve vypnutém stavu nebo v režimu Letadlo

Je to logické – když iPhone vypnete, nabije se mnohem rychleji, než když ho necháte v aktivním stavu. Anebo alespoň zapněte režim Letadlo, který slouží k deaktivaci mobilního připojení – právě to je náročně na spotřebu energie. Zmíněný režim deaktivuje také mobilní data. A pokud zrovna nepotřebujete Wi-Fi ani Bluetooth, ujistěte se, že jsou připojení také deaktivována.

Aktivujte režim nízké spotřeby baterie

Režim nízké spotřeby baterie je velmi užitečná funkce. Když je aktivní, dohází k omezení výkonu čipu a vypnutí mnoha „zbytečných“ procesů. V konečném důsledku lze díky tomu používat iPhone o poznání déle – anebo rychleji nabíjet, protože se výrazně sníží nároky na baterii.

Nabíjejte přes kabel, ne bezdrátově

Bezdrátové nabíjení vypadá „cool“, ale dochází při něm k nezanedbatelným ztrátám. Účinnost fluktuuje kolem 50 %, což není hodnota, kterou byste při rychlém nabíjení jakkoliv ocenili. Starší modely s bezdrátovým nabíjením navíc není možné nabíjet s vyšším výkonem než 7,5 W.

Mějte po ruce powerbanku

Počítejte s tím, že za vyšťavený iPhone nenabijete na uspokojivou hodnotu za pár minut. Jenomže si počít v případě, kdy budete spěchat a nebudete si moct čekat, až se nabije? Mějte v záloze powerbanku, která iPhone spolehlivě dobije i mimo dosah elektrické sítě.

Publikováno: 12. 09. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: admin