Co všechno vám umožní sociální sítě?

Sociální sítě jsou efektivním marketingovým kanálem a ke komunikaci je využívá nejedna velká i malá značka. Nabízejí totiž mnoho možností, jak sdělit zprávu nebo dosáhnout daného marketingového cíle. Jak je tedy můžete využívat?

Zvyšujte povědomí

Pamatujete si na nějakou Facebookovou výzvu? Pravděpodobně vám alespoň jedna utkvěla v paměti. Výzvy jsou skvělým způsobem, díky kterému můžete zvýšit povědomí o značce nebo lidi informovat. Například výzva z léta 2014 na počest zvýšení povědomí o ALS, kdy si lidé polévali hlavu vědrem studené vody, se stala virální a podařilo se díky ní vybrat až 115 milionů dolarů pro ALS asociace.

Soutěže

Lidé milují soutěže a vyhrávání. I proto může dobrá a zajímavá soutěž skutečně pomoci vaší značce. Soutěží můžete zvýšit návštěvnost webu, míru interakce nebo doplnit databázi kontaktů.

Propagační akce

Potenciálním zákazníkům můžete prezentovat produkty a podpořit jejich nákup například prostřednictvím dárku, výhodné slevy, slevového kupónu nebo výhodných balíčků.

Události

Prostřednictvím sociálních sítí můžete propagovat události, což je mnohem rychlejší způsob než posílání pozvánek.

Generování leadu

Prostřednictvím zajímavé kampaně můžete získat také nové leady. Stačí lidi nasměrovat na registrační formulář na webu, nebo využít speciální kampaň na generování leadů, kterou vám nabízí Facebook.

Hledání zaměstnanců

Prostřednictvím LinkedInu dnes můžete najít i zaměstnance. Díky LinkedInu jsou mnohé společnosti schopné získat vysoce kvalifikované kandidáty, a to zcela jednoduše. I na Facebooku lze inzerovat a oslovit širší skupinu potenciálních zaměstnanců.

Hledáte způsob, jak využívat reklamu na Facebooku efektivně? Internetový marketing vyžaduje know-how, které má právě reklamní agentura s dlouholetými zkušenostmi.

Publikováno: 27. 07. 2021

Kategorie: Marketing

Autor: admin