Jak vypadá obchodování s binárními opcemi? Může ho vyzkoušet "každý"

Máte vřelý vztah k obchodování na finančních trzích a bedlivě sledujete vývoj ceny akcií a komodit? A co takhle zúročit své know how a pustit se do investování? Díky binárním opcím dnes může z pohodlí domova vydělávat každý. Respektive každý, kdo vezme na vědomí riziko, které investice obnáší.

Co jsou to binární opce a jak se s nimi obchoduje?

Binární opce jsou rok od roku populárnější. Jde o jeden z nejjednodušších instrumentů, se kterými se na finančních trzích obchoduje. V podstatě jde o sázku na to, jakým směrem se bude ubírat cena určité komodity (např. zlato), akcie nebo měnového páru. Základní sázkou je „low/high“, kdy investor tipuje, zda se cena opce v určitém časovém intervalu (např. 60 minut) zvýší, nebo sníží. V případě správné předpovědi získá výnos ve výši 70 až 90 %. V praxi může sázka vypadat následovně:
  1. Vyberete si komoditu/akcii/akciový index/měnový pár
  2. Vsadíte 200 USD na to, že cena během příštích 60 minut klesne
  3. Bude-li vaše předpověď správná, získáte 180 USD navíc (při 90 % výnosu)
Strategie „low/high“ však není ani zdaleka jediná. Můžete sázet také na to, že se cena binární opce udrží v určitém intervalu (tunel) nebo že se dostane až na určitou částku (one touch).

Kde obchod probíhá?

Možná se budete divit, ale obchodování s binárními opcemi neprobíhá na burze, ale v rámci speciální softwarové platformy. Tu poskytují brokerské společnosti zdarma, nicméně se liší např. výší minimálního počátečního vkladu. Brokeři většinou umožňují registraci na demo účtech, kde si lze prostředí platformy osahat a vyzkoušet si investování nanečisto.

Na opcích můžete vydělat pěkné peníze, ale stejně tak i prodělat

Investování do binárních opcí je snadné a princip pochopí každý. Jenomže prosté tipování bez znalosti tržního prostředí je jako sázka na ruletu. Možná, že budete mít štěstí a několik sázek vám vyjde. Dříve, nebo později nakonec tak jako tak přijdete o vklad. S reálným investováním proto začněte pouze za předpokladu, že máte alespoň základní povědomí o zákonitostech trhu. Ani profesionálové nestřílí naslepo – orientují se dle technických a fundamentálních analýz. Pokud vás binární opce zaujaly, přečtěte si o nich další informace na tématickém portálu BinarniOpce.cz. Najdete zde strategie, recenze platforem a spoustu užitečných článků.