Akcie Netflixu: Nafouknutá bublina nebo výhodná investice?

Netflix jakožto jedna z největších streamovacích platforem stále přitahuje pozornost a stejně tak i její akcie. Během několika let tento streamovací gigant rychle vzrostl a investice 10 000 dolarů před 5 lety by vám dnes přinesla zhodnocení přibližně 35 000 dolarů. Není tak divu, že nemalá většina investorů zvažuje investici právě do akcií Netflixu. Vyplatí se do něj investovat nebo je lepší vyhnout se mu obloukem?

Koronavirus Netflixu přinesl miliony uživatelů

Podobně jako ostatním technologickým společnostem přinesla Netflixu pandemie koronaviru miliony nových uživatelů. Během jarních měsíců, kdy pandemie donutila většinu obyvatel zůstat doma se k předplatnému přihlásilo více jak 14 milionů nových uživatelů, přičemž od začátku roku celkově přibilo 26 milionů předplatitelů. Právě Netflix se řadí podle posledních průzkumů na první místo mezi známými streamovacími službami. Hned za ním se během pandemie umístil Amazon Prime Video, Hulu, Disney plus a na posledním místě HBO Max. Potenciál Netflixu tkví podle všeho především v jeho originálním obsahu, který není možné shlédnout nikde jinde než právě na této platformě. Jedním z dalších pozitivních ukazatelů je i fakt, že v následujících letech by streamovací služby měly z většiny nahradit běžné televizní vysílání a přinést tak Netflixu a jemu podobným společnostem další uživatele a zisky.

Akcie Netflixu se přibližují ke svému historickému maximu

I přes velký růst počtu uživatelů se však akciím Netflixu od března do července zas tak moc nedařilo. Ihned po zveřejnění výsledků se totiž jejich cena propadla o 7 %. V současnosti se cena pohybuje okolo 510 amerických dolarů za akcii. Během následujících měsíců by akcie Netflixu mohly překonat své historické maximum, vzhledem ke koronavirové krizi. Růst akcií však Netflixu přinesl další pozitivní zprávu, a to zvýšení tržní hodnoty společnosti na 225 miliard dolarů. Za rok si připsaly akcie více než 50 % zhodnocení.

Netflix opět rozjel natáčení svých seriálů

Pozitivní zprávou pro investory je i restart natáčení oblíbených ale i nových seriálů, které byly v březnu kvůli koronaviru pozastaveny. Přední seriály jako například The Witcher, Stranger Things nebo Sex Education se tak brzy budou moci znovu vrátit s dalšími sériemi, které možná přivedou i nové uživatele. Podle vyjádření samotného Netflixu se společnost snaží zrychlit celý proces natáčení a stihnout tak dokončit většinu naplánovaných projektů před případnou další vlnou koronaviru. Úspěch Netflixu nepotvrzují pouze počty uživatelů nebo sledovanost, ale i ocenění, která každoročně získává. Tento rok má tak na kontě 160 nominací na nadcházejících cenách Emmy, čímž pokořil rekord HBO z minulého roku, které získalo celkem 137 nominací. V současnosti tak můžeme sledovat, jak streamovací služby přebírají kontrolu nad většinou filmového průmyslu. Během následujících několika let by se tak případná investice do této společnosti mohla podle všeho více než vyplatit. Víte, jak investovat do akcií? Pokud ne, dozvíte se to zde.

Publikováno: 17. 01. 2021

Kategorie: Finance

Autor: admin