Jak si půjčit minijeřáb – vše, co potřebujete vědět, abyste nešlápli vedle!

V tomto článku se dozvíte, jak si půjčit minijeřáb, který přesně splňuje vaše požadavky. Tyto důmyslné mašinky mají mnoho předností, které z nich dělají nenahraditelné pomocníky zejména při práci v prostorách s omezeným přístupem. Pokud chcete naplno využít jejich výjimečný potenciál, výběr správného typu je naprosto zásadní. Dočtete se také, jak poznat seriózní půjčovnu, která vám poskytne profesionální služby a spolehlivou technickou podporu.

Jak si půjčit minijeřáb krok za krokem

Než se vydáte do nejbližší půjčovny, nejdříve si musíte ujasnit, jaký typ vlastně potřebujete. Bez přípravy to nepůjde, zvláště pokud nemáte žádné zkušenosti.

Z jakých typů můžete vybírat?

  • „Spider cranes“ kompaktní minijeřáby – jejich charakteristickým rysem jsou teleskopické nohy, které připomínají pavouka. Jejich hlavní přednosti jsou jednoduché ovládání a bezpečnost. Technologicky vyspělá manipulační technika, která má řadu bezpečnostních prvků výrazně přispěla k snižování počtu pracovních úrazů. Důkazem je historicky nejnižší počet smrtelných pracovních úrazů. Jejich další nespornou výhodou je právě kompaktní velikost. Ty nejmenší projedou i zárubněmi, které jsou jen 60cm široké. Jsou tedy ideálním řešením pro práce uvnitř staveb, ale také v interiérech, kde se dokáží ladně pohybovat po dlažbě, mramoru a nebo dřevěné podlaze. Překážkou nejsou ani podlahy z luxusního exotického dřeva. Ukotvit je ale můžete i na bahnitém podloží, nebo v členitém terénu. Zvládnou také silnější poryvy větru. Pokud jde o jejich nosnost, pohybuje se od několika stovek kilogramů až do 8t, výška zdvihu může být až 25.5m. Modely jsou také dostupné s funkcí „pick and carry“, která umožňuje pohyb se zavěšeným břemenem. Další zajímavou možností je typ Knuckleboom, který oceníte, pokud potřebujete zdvihat přes překážky. Nechcete pracovat v hlučném prostředí? Je prokázáno, že hluk negativně ovlivňuje naše zdraví. Můžete si vybrat typ pohonu. Elektromotory jsou nejen ekologické, ale také překvapivě tiché. Tyto stroje můžou být také poháněny hybridním, nebo dieselovým motorem.
  • Mobilní minijeřáby – byly zkonstruovány pro práci bez podpěry v zúžených prostorách. Jejich nosnost je až 6t a dokáži se pohybovat s břemenem o váze až 2t, výška háku je až 16,7m s možností alternativního prodloužení až na 22m. Jsou vhodné do terénu. Skvěle se uplatní pří práci v úzkých uličkách, nakládání a vykládání, nebo přemisťování břemen po staveništi. Jsou poháněny dieselovým motorem.

Vaše další kroky povedou do půjčovny

Neriskujte a spolehněte se na ověřené společnosti, které mají dlouholeté zkušenosti. Ideální je zapůjčení stroje u autorizovaného prodejce, který přístroje zároveň pronajímá. Pro tyto firmy je samozřejmostí:
  1. Odborné poradenství
  2. Kvalitní stroje, které prochází vstupními a pravidelnými servisními prohlídkami.
  3. Úvodní školení
  4. Možnost pronájmu i s obsluhou a výhodnější dlouhodobé pronájmy.
  5. Spolehlivá technická podpora. Pokud se vám něco nepodaří a budete například potřebovat dovézt doplňkové vybavení, vyšlou k vám svého pracovníka, který vám potřebné vybavení doveze.

Pronájem minijeřábu je ideálním řešením pro vaše krátkodobé zdvihací práce

Minijeřáby jsou kompaktní a velmi bezpečné přístroje, jejichž ovládání nevyžaduje odbornou kvalifikaci. Bude vám stačit úvodní školení, které vám poskytne zkušený pronajímatel. V tomto článku jste se dozvěděli, jaké jsou základní typy minijeřábů a jak si vybrat spolehlivou půjčovnu. Máte už pronájem minijeřábu za sebou? Proběhlo vše podle vašich představ? Pokud jste museli řešit nějaké komplikace, jak se k tomu postavila půjčovna? Budeme rádi, když se s námi podělíte o vaše osobní zkušenosti.

Publikováno: 07. 02. 2019

Kategorie: Podnikání

Autor: admin