Byla by i pro vás vhodná tvorba webových stránek na WordPressu?

Webové stránky dnes potřebuje každá firma či podnikatel. Bez nich je to, jako byste ani neexistovali. Lidé se o vás nedozví, nedohledají si na internetu kontakt, budete působit nedůvěryhodně. Pro spoustu firem je ovšem tvorba webu poměrně velkou finanční zátěží. Nebo ne? Tvorba webu vážně nemusí být dražší než váš měsíční zisk. Ano, jsou vývojáři, firmy či agentury, které si klidně naúčtují desetitisíce, za pokročilejší weby i statisíce. V mnohých případech je to ovšem zbytečné.

Nechoďte s kanonem na vrabce

Pokud chcete vyvinout vlastní administrační systém, máte na web spoustu požadavků, chcete ho mít hodně interaktivní, potřebujete přímo webovou aplikaci pro zákazníky nebo něco jiného komplikovaného, cena za web se rázem vyšplhá přes sto tisíc. Drtivá většina malých a středních firem ovšem nic takového nepotřebuje. Bohužel, pokud se obrátí na nesprávnou společnost, jsou jim takové služby nabízeny – společnost na nich chce co nejvíce vydělat.

Stačí vám klasický web? Pak je cestou WordPress

Nepotřebujete nic speciálního? Toužíte jen po klasickém webu, kde by byly uvedeny základní informace o vás, kontaktní formulář, možnost objednat se, nebo rovnou koupit zboží? Za tohle nemusíte platit spoustu peněz. Toto jsou klasické možnosti, které ani není třeba znovu programovat. Stačí využít třeba redakční systém WordPress. Ten má spoustu funkcí předprogramovaných a další se do něj dají vložit nainstalováním pluginů. Sami to asi nezvládnete, firma se o vše postará. A za mnohem nižší cenu, než by vás stála tvorba webových stránek úplně od základů.

Web na WordPressu si v budoucnu zvládnete spravovat i sami

Pro laika je složité web na WordPressu vybudovat. Nestačí jen nainstalovat šablonu, změnit obrázky a texty. Kolikrát je třeba doinstalovat pluginy, přeložit je, případně doprogramovat nějaké specifické funkce. Jako laik ovšem zvládnete napsat si příspěvek na firemní blog, změnit si otevírací dobu nebo přidat další telefonní číslo do kontaktů. Na tohle vážně není třeba platit programátora. Umíte-li pracovat s Wordem, zvládnete upravit webovou stránku na WordPressu. A kdyby nakonec přece jen ne, lidí, kteří s WordPressem umí, je na světě opravdu spousta. S webem na WordPressu tedy nejste závislí na jedné konkrétní firmě, která vám web vytvořila.

Weby na WordPressu nejsou omezující

Web na WordPressu není nijak méně kvalitní, ani vás neomezuje. Šikovný programátor na něm dokáže vybudovat prakticky cokoliv a obvykle s menším množstvím práce, než by musel vynaložit, kdyby začínal úplně od nuly. Díky tomu je pak nižší i vám účtovaná cena. Ušetřené peníze pak můžete věnovat například do SEO, PPC a obecně online marketingu, protože jen nechat si vytvořit web opravdu nestačí. Musíte se také postarat, aby byl vidět. Respektive zaplatit někoho zkušeného, kdo se postará. Kontaktujte například firmu AJAS, která web vytvoří a zajistí i online marketing. Jednoduché weby vytváří již od 7500 Kč.

Publikováno: 25. 11. 2020

Kategorie: Podnikání

Autor: admin