Centrální vysavače skrývají potrubní systém

Ve většině domácností se při nutnosti vysát vytáhne ze skříně nebo kumbálu vysavač, se kterým pak chodíme po bytě a vysáváme. V průmyslové výrobě bychom si ale s ručním vysavačem nevystačili.

Úklid nejen prachu

Nejčastěji vysáváme prach a nečistoty proto, aby bylo doma uklizeno. Ve výrobnách halách a provozech je ale úklid důležitý i z pohledu bezpečnosti, některé typy prachu mohou být výbušné. Usazená vrstva prachu vysoká jen jeden milimetr může vytvářet prostředí s rizikem exploze nebo požáru. Prach se tak musí vysávat a odsávat, o což se starají potrubní systémy, vzduchotechnika, centrální vysavače a filtrace. Přefiltrovaný vzduch se tak může vracet zpět do pracovního prostoru, což je výhodné především v zimě, když se topí. Vše propojuje potrubí, systémy tak na sebe navazují a lze je kombinovat pro zajištění lepšího využití. Potrubí jacob je odolné pro prach, tekutiny i kondenzáty, je tak vhodné do všech provozů bez ohledu na jejich zaměření.

Pro rychlý úklid

Ne všechny nečistoty jsou zlikvidovány filtrací, i v provozech a výrobnách je potřeba uklízet a vysávat. Práci ulehčují centrální vysavače, které pomáhají efektivně a především rychle uklidit velké prostory. Je nemyslitelné, aby po výrobní hale, obchodním domu nebo kancelářské budově chodil pracovník s ručním vysavačem, protože by musel mít mnoho kolegů a zajištění úklidu by bylo tímto způsobem nepraktické a zdlouhavé. Centrální vysavač tvoří filtrační jednotka napojená na centrální rozvod tvořený potrubním stavebnicovým systémem. Ten může být dlouhý až několik stovek metrů podle potřeb daného prostoru. Po celé délce rozvodu jsou rozmístěna připojovací místa, ke kterým následně stačí jen připojit vysávací hadici a bez hledání zásuvky lze začít s úklidem. Udržet čisté prostředí tam, kde se při každé manipulaci se surovinami vytváří prach a další nečistoty, je velmi náročné. Výkonná vzduchotechnika a centrální vysavače mohou pomoci tuto nezbytnou činnost urychlit a zefektivnit.

Publikováno: 19. 07. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: admin