Založit s.r.o svépomocí, nebo koupit ready made?

Rozhodli jste se, že budete podnikat pod hlavičkou vlastní společnosti s ručením omezeným (s.r.o.), ale nevíte, jak na to? Jde o poměrně zdlouhavý proces, během kterého budete muset „pendlovat“ po úřadech. Pokud však chcete čas využít efektivněji, můžete si společnost nechat založit na klíč nebo sáhnout po takzvané ready-made firmě. Vysvětlíme vám všechna pro a proti – kterou cestu zvolíte je samozřejmě jen ve vaší režii.

Založení s.r.o. svépomocí

V rámci založení s.r.o. budete muset vykonat následující kroky:
  1. uzavřít společenskou smlouvy formou notářského zápisu
  2. složit základního kapitál (od 1.1. 2014 lze složit symbolickou 1 Kč)
  3. získat živnostenské oprávnění
  4. zapsat společnost do obchodního rejstříku
  5. registrovat společnost u finančního úřadu
Rychlost provedení výše zmíněných úkonů závisí na vašich zkušenostech, ale také na vytížení úředníků. Připravte se na to, že fungující společnost s ručením omezeným budete mít zhruba za měsíc.

Koupě ready made společnosti

Zdá se vám lhůta pro založení s.r.o. příliš dlouhá? V tom případě sáhněte po ready made společnosti. Jde o firmy, které již fungují a byly úspěšně zapsány do obchodního rejstříku. Jejích cena se pohybuje kolem 20 000 Kč (renomovaná společnost CENTRAL OFFICE s.r.o. aktuálně nabízí ready made společnosti od 17 900 Kč), ale zkuste se zamyslet, jaká částka vám uteče, budete-li čekat na založení nové společnosti. Pro podnikatele, kteří očekávají vysoké zisky, je poplatek za koupi ready made s.r.o. zanedbatelný. Další výhodou ready made firmy je její historie. Vaše nové obchodní partnery by mohla skutečnost, že vaše společnost funguje teprve několik dní, odradit. S ready made se vám nic podobného nestane. Prodej firem je doslova bleskový a stačí, když navštívíte notáře a podepíšete všechny nezbytné dokumenty. K notáři si s sebou vezměte doklad totožnosti a výpis z rejstříku trestů. Bezprostředně po podpisu budete moct za společnost jednat.

Založení s.r.o. na klíč

Založení s.r.o. na klíč představuje zlatou střední cestu. Nechcete-li ztrácet čas běháním po úřadech, ale zároveň vás netlačí čekací lhůta, nechte si založit novou společnost někým, kdo má celý proces takříkajíc pod palcem. Cena se pohybuje zhruba na polovině ceny ready made a u zmíněné CENTRAL OFFICE pořídíte za 9 900 Kč. Tak jak jste se rozhodli? Chcete ztrácet čas komplikovanou administrativou, nebo se budete věnovat vlastnímu podnikání a necháte založení společnosti na profesionálech?