Chcete originálně propagovat akci, turistickou atrakci anebo kapelu? Vyzkoušejte placky

Reklamní placky byly v době svého vzniku primárně určeny na propagaci především politických stran, sportovců, herců a podobně. Postupem času došlo k jejich masivnímu rozšíření díky éře hippies. Placky se staly prostředkem pro sebevyjádření, ale i formou vlastní propagace. Ostatně k té se velice dobře hodí i dnes.

Turistické suvenýry

Chcete propagovat své město, vesnici anebo turistickou zajímavost? Prodávejte placky s jejím motivem. Díky tomu se vaše jedinečná atrakce vryje do myslí lidí a budou si ji moci kdykoliv připomenout, protože ji uvidí na placce připnuté například na turistickém batohu. Skvělou alternativou k plackám mohou být v tomto případě fotomagnetky, které si lze přidat například na ledničku.

Propagujte hudbu

Chcete rozšířit povědomí o vaší kapele? Anebo byste rádi upozornili na nový projekt, který momentálně zahajujete? Oznamte to plackou. Stačí jich připravit dostatečné množství, nabídnout je lidem a oni je budou nosit všude při sobě a tím tak dělat reklamu vám i vašemu projektu či kapele. Stejně tak můžete prostřednictvím placky uvést ve známost, že pořádáte nějakou akci anebo se chystá důležité výročí. Placky jsou ideální například pro upozornění na konání srazu rodáku konkrétní obce anebo zajímavý koncert. Dejte každému účastníkovi vaší akce placku, kterou bude i po jejím skončení nosit při sobě, a rozšiřte tak informaci i o dalších ročnících vaší události.

Poznávací znamení

Vedete dětský kroužek? Anebo pořádáte pravidelně tábory pro děti? Připravte pro účastníky placky, díky kterým se na první pohled okamžitě poznají. Nechte si placky vyrobit na míru a opatřete je vlastním motivem vycházejícím ze společného zájmu. Možná tak nalákáte i další nové členy, kteří budou v první chvíli zvědaví, cože placka vlastně znázorňuje. Prostřednictvím placky se mohou poznat i lidé vyznávající podobné názory na svět a na život. Nebojíte-li se plackou sdělit svůj názor, udělejte to. Možná se budete divit, jak moc dokáže tento malý kousek plechu bořit bariéry a pomoci překonat prvotní ostych při komunikaci.

Placka jako dárek

Placka ale nemusí sloužit pouze k propagaci. Můžete z ní udělat dárek, kterým například sdělíte obdarovanému důležitou informaci. Chcete požádat partnerku o ruku? Darujte jí placku s otázkou. Darujte placku jako dárek a zabalte tento dárek kreativně. Právě způsob zabalení je u placky více než důležitý. Vydává svědectví nejen o tom, jak moc vám záleží na obdarovaném, ale také jak jste nápadití a originální.

Publikováno: 05. 02. 2021

Kategorie: Marketing

Autor: admin