Jak správně zabalit balík pro zákazníky?

Množství balíků, které firmy zasílají zákazníkům, roste především před Vánoci. Avšak často se stává, že je zásilka špatně zabalená, což může vést k poškození obsahu uvnitř. Přitom samotný proces balení je zcela jednoduchý, stačí dodržovat následující tipy, pěkně krok po kroku.

Vyberte správný obal

Poškození balíku lze předcházet právě správnou volbou vhodného obalu, který má chránit zásilku. Zároveň myslete na to, že pokud krabici použijete vícekrát, ochrana balíku ztrácí na intenzitě. A proto raději používejte pouze ty kartonové krabice, které jsou nové nebo bez viditelných známek opotřebení. Krabice by měla být pevná, bez děr, s pevnými rohy. Zároveň se ujistěte, že jsou spoje nepoškozené. Je také nutné odstranit veškeré označení, štítky či loga. Krabice musí mít dostatek místa na samotný předmět a zároveň na výplňový materiál.

Výplňový materiál

Výplňový materiál není nutno použít pokaždé, ovšem všeobecně se ho doporučuje používat zvláště na křehké zásilky, které by se mohly snadno rozbít či jinak poškodit. Pokud odesíláte více předmětů v jedné zásilce, musíte zabalit každý zvlášť. Křehké položky byste měli umístit raději doprostřed, aby byly obklopeny ostatními předměty a nehrozilo tak riziko poškození.

Jak správně balík uzavřít?

Dalším důležitým krokem je správné uzavření balíku. Aby byla vaše zásilka opravdu bezpečně uzavřená, používejte pouze lepící pásky, které disponují šířkou minimálně 5 cm. Krepové, úzké lepící pásky nebo celofánové nejsou pro bezpečí zásilky zrovna to pravé ořechové. Jak pásku nalepit? Použijte ji na hrany a víka krabice tak, aby byly otvory pevné. Jakmile zásilku správně uzavřete, nemusíte se bát samovolného otevření. Doporučujeme použít také smršťovací folii, která má schopnost přizpůsobit se jakékoliv nerovnosti či nepravidelnosti předmětu.

Označení

Zásilka musí být viditelně označená, aby se dal identifikovat její původ. Označení umístěte na horní stranu nebo z boku. Dále musí obsahovat celou doručovací adresu, ale také adresu firmy kvůli případnému vrácení zásilky. Nyní již víte, jak správně zabalit balík pro zákazníka tak, aby dorazil v pořádku. Obalové materiály seženete v eshopu Komplexmat.

Publikováno: 08. 01. 2022

Kategorie: Ostatní

Autor: admin