Kolik zaplatíte za průjezd evropskými dálnicemi?

Chystáte se na cestu napříč Evropou? Ať už máte zamířeno do některého ze sousedních států nebo na druhý konec kontinentu, nezapomeňte se předem informovat o dálničních známkách, poplatcích, cenách benzinu a dalších neméně důležitých věcech. Předejdete nepříjemným překvapením a stresovým situacím. Otázkou je, kde tyto informace hledat... Prozradíme vám, kde je najdete pěkně na jednom místě!

Evropské dálniční známky a mýtné

Budete-li cestovat osobním vozem, nezapomeňte do předpokládaných nákladů přidat i poplatky za průjezd dálnicemi. V některých evropských státech je dálniční známka jedinou možností, jak cestovat po dálnici (např. dálnice v Rakousku, ČR a na Slovensku). Jinde zaplatíte jen za průjezd mýtnou branou (Polsko) a někde dokonce vůbec nic. Kupříkladu v Německu platí mýtné pouze řidiči vozů s hmotností od 12 t výše. A jak je to s poplatky ve Slovinsku, Chorvatsku či ve Španělsku? Kompletní přehled poplatků za dálniční známky a mýtné najdete na portálu Tolls.eu. A nejen to, najdete zde také aktuální ceny benzinu, seznamy placených úseků a další důležité informace, které byste měli před odjezdem vědět.

Jaká je aktuální situace na silnicích?

Přesvědčte se o tom, že jsou všechny silnice průjezdné ještě předtím, než vyrazíte. Na Tolls.eu najdete interaktivní mapku veškerých evropských komunikací. Vyčtete z ní, které úseky jsou bezproblémové a kde vás naopak čekají komplikace v podobě prací na silnici, autonehody apod. Kdo je připraven, není překvapen a díky tématickému portálu Tolls.eu získáte okamžitý přehled o všem podstatném. Obsah je pravidelně aktualizován a již brzy se na mýtné v Evropě 2015. Na rozvoji projektu se můžete podílet i vy. Neváhejte a přispějte formou komentáře doplňujícími nebo upřesňujícími informacemi, které mohou pomoct ostatním řidičům a cestovatelům.

Publikováno: 29. 09. 2014

Kategorie: Ostatní

Autor: admin

Tagy: dálniční známky 2015 | mýtné v evropě 2015