Dejte sbohem neekologickému plastovému nádobí. Přejděte na rozložitelné bioplasty!

Provozujete podnikovou kantýnu a sháníte nového dodavatele plastového nádobí? V prvé řadě byste měli zvážit, zda není nejvyšší čas na změnu. Přesněji na výměnu klasického plastu za ekologickou alternativu v podobě biologicky rozložitelného materiálu. Proč byste to měli udělat? Důvod je prostý – plasty zamořují planetu a podle odborníků je „za pět minut dvanáct“. Svůj podíl na znečišťování máte i vy, a stejně tak i šanci udělat dobrý skutek pro prostředí, ve kterém žijete. Nebudete v tom sami. Plasty představují celosvětový problém a mnohé firmy si uvědomují společenskou odpovědnost. Boom jednorázového plastového nádobí je minulostí. Zodpovědné firmy mění plastové talíře, misky, kelímky a další položky za čistě přírodní výrobky. Tzv. bioplasty nekončí v kontejneru – používají se jako kompost. Biologicky rozložitelné nádobí bylo ještě relativně nedávno doménou vybraných restaurací a potrpěli si na něj také majitelé firem, kteří se nadšeně angažovali v ekologických aktivitách. Dnes se z tohoto sortimentu stává standard a dostává se i do běžných domácností. Zdá se, že si lidé konečně uvědomili podstatný fakt: problém s plasty narůstá do obřích rozměrů a sám od sebe se rozhodně nevyřeší.

Z čeho se biologicky rozložitelné nádobí vyrábí?

Bioplasty se vyrábí z biomasy, která – na rozdíl od běžných plastů – degraduje a nepředstavuje ekologickou zátěž. Typickými vstupními surovinami jsou cukrová třtina a kukuřičný škrob a další zdroje sacharidů. Nádobí z cukrové třtiny svými vlastnostmi směle konkuruje plastovému. Je lehké, pevné, nepromastitelné a vhodné i pro ohřev v mikrovlnné troubě.

Kde bio nádobí seženete?

Bohatou nabídku, ve které najdete vše od misky až po nápojový kelímek, se chlubí tradiční dodavatel JARICO s.r.o. Firma působí na trhu přes čtvrt století a v oblasti gastro obalů patří ke specialistům. Více na jarico.cz.

Publikováno: 19. 01. 2019

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: biologicky rozložitelné nádobí | nádobí z bioplastu