Díky potisku můžete nosit vždy originální oblečení

Koupit si oblečení na míru není levnou záležitostí a obvykle se takto dají pořídit primárně obleky, případně jiné druhy společenského šatstva. Nechat si udělat na míru třeba triko není zcela běžné a u nás takové služby takřka nikdo nenabízí. Ovšem i outfit všedního dne může mít punc zajímavosti, i když se jedná o konfekci. Stačí si ho vylepšit třeba o vlastní potisk.

Potisk svépomocí příliš dlouho oslňovat nebude

Vyrobit vlastí návrh, ať už v podobě loga, nápisu nebo kombinace obojího, je vlastně docela snadné. Každý, kdo má doma třeba jen kancelářské PC, dostatek času a alespoň trochu výtvarného talentu, si může v kreslení vytvořit cokoliv se mu bude líbit. Nicméně, aby z toho nakonec mohl být potisk, je potřeba vlastnit ještě dvě zásadní věci – tiskárnu a nažehlovací papír. Ideální je použít barevnou tiskárnu, ale bohatě postačí i černobílá verze. Po vytvoření návrhu už stačí vložit nažehlovací papír do tiskárny a zmáčknout start. Na vybraný textil se pak potisk umístí pomocí žehličky. Je nutné dodat, že ne vždy se to povede, a když už ano, jen málokdy vydrží takovéto domácí experimentování déle než jedno vyprání. Kdo touží po něčem kvalitnějším, bude muset nakupovat u profesionálů.

Profesionální práce vydrží déle

Ať už jde o pánská trička s potiskemdámská trička s potiskem či jakýkoliv jiný textil, vždy musí jít o kvalitní bavlněnou látku, jinak potisk nikdy nebude dostatečně držet a odlepí se po prvním kontaktu s pracím práškem. Důležitá je i vhodná technologie, bez níž také není možné docílit dobrého, a hlavně dlouhotrvajícího výsledku. A takovými možnostmi disponují jen specializovaní prodejci. Ti lepší obvykle nabízejí možnost navrhnout si své vlastní logo, avšak pro jedince s minimálním uměleckým talentem a představivostí jsou k dispozici již vytvořené návrhy. Ty často nevypadají vůbec zle, ovšem využít tuto nabídku znamená zavrhnout možnost vytvořit si zcela originální oblečení, či alespoň jeho část.

Publikováno: 25. 09. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: admin