Ušetřit za elektřinu znamený ulehčit firemnímu rozpočtu

Výdaje za elektřinu patří mezi významné složky domácího, ale i firemního rozpočtu. Cena energií dlouhodobě roste a stejně tak i její spotřeba. Moderní spotřebiče jsou sice úsporné, ale využíváme jich stále více. Přesto je poměrně jednoduché ušetřit a to nezanedbatelnou částku.

Vzhledem k počtu distributorů energií není problém najít někoho, kdo vám nabídne výhodnější tarif. V případě provozovny, která má v porovnání s běžnou domácností až několikanásobně vyšší spotřebu, je úspora elektřiny ještě výraznější. To samé platí i v případě větší kanceláře, ve které celé dny běží několik počítačů a po většinu roku i klimatizace. Nespokojte se proto s aktuální sazbou a poohlédněte se po někom, kdo vám nabídne stejně kvalitní dodávku za přijatelnější cenu. Nevíte, od čeho se odpíchnout?

Kdo srovnává, ušetří

Ne každý má dost času na to, aby ručně srovnával všechny aktuální nabídky a právě tehdy přijde vhod online aplikace, která je známá jako kalkulačka elektřiny. Má podobu formuláře, který vám po zadání nejdůležitějších hodnot zobrazí možnou úsporu. Srovnání vám nezabere více než několik minut a budete-li s výší možné úspory spokojení, jednoduše přejdete ke konkurenci. Běžná domácnost ušetří v průměru několik tisíc ročně, větší odběratelé mnohem více.

Pozor, doporučujeme využívat objektivní kalkulátory, které srovnávaní nabídky všech největších distributorů. Na internetu běžně narazíte na weby, které provozují samotní distributoři a právě jejich tarify „překvapivě“ vychází nejvýhodněji. Ceny energie se navíc neustále mění a je proto vhodné srovnávat tam, kde se kalkuluje s aktuálními hodnotami.

Cena je důležitá, ale jsou i další kritéria

Pokud se přece jen nemůžete rozhodnout a preferujete nejen nízkou cenu, ale zároveň perfektní zákaznický servis, mohla by vás zaujmout nabídka od společnosti Eneka s.r.o. Dodavatel elektrické energie a plynu na trhu působí téměř deset let a od roku 2009 se chlubí neustále klesajícími cenami. Na webu eneka.cz najdete kalkulátor, který umožňuje přímé srovnání s vašim stávajícím dodavatelem. Levnější elektřina je na dosah ruky, stačí po ni sáhnout...

Publikováno: 31. 05. 2013

Kategorie: Finance

Autor: admin

Tagy: kalkulátor elektřiny | levnější elektřina | úspora elektřiny