Dostali jste se do registru? Stále máte šanci

Sháníte peníze pro rozvoj podnikání, ale narazili jste na bariéru v podobě registru dlužníků? Do obávané databáze nesolventních klientů spadne kde kdo a často i shodou okolností. Stačí nesprávně vyplněný variabilní symbol na složence nebo v příkazu k platbě a rázem se octnete mezi skutečnými dlužníky, kteří věřitelům nesplácejí záměrně. Dostat se z registru přitom není vůbec snadné a trvá několik let, než z něj vaše jméno zmizí. Věřitelé přistupují ke klientům se škraloupem v registru různě. Někteří databázi důkladně prověřují a neposkytnou úvěr nikomu, kdo v ní figuruje, jiní půjčí i zákazníkům, kteří se nějakým způsobem do registru dostali.

Seznamte se s registry

Tuzemské finanční instituce mají k dispozici hned několik registrů, které se dělí na bankovní a nebankovní a zároveň pozitivní a negativní. Pozitivní registry obsahují i údaje o klientech, kteří závazky svědomitě plní, ty negativní pouze dlužníky.

Pokud jsou vaše záznamy v registru natolik závažné, že se k vám banka obrátí zády, nezbude vám, než využít některé půjčky bez registru. Ty jsou součástí portfolia produktů mnoha nebankovních institucí a to dokonce i těch známých a prověřených. Požadavky ze strany věřitelů se různí, většinou však musíte prokázat dostatečnou bonitu. Věřitel, který neprověřuje registr a zároveň po zákazníkovi nežádá potvrzení o výši příjmu, většinou riziko kompenzuje neskutečně nevýhodnými podmínkami. Výjimku tvoří některé z mikropůjček, které lze sjednat jak bez nahlížení do registru, tak bez prokazování příjmu.

Buďte obezřetní a nenechte se napálit

Vzhledem k obrovskému množství lidí v registrech není divu, že jsou půjčky bez registru tak populární a je o ně stále větší zájem. Předtím, než si některou z nich sjednáte, důkladně zmapujte trh a porovnejte více konkurenčních nabídek. Vyberte si tu, která je nejvýhodnější a zároveň přehledná. Smlouvu, která je na první pohled komplikovaná a nesrozumitelná, rozhodně nepodepisujte.

Publikováno: 15. 02. 2013

Kategorie: Finance

Autor: admin

Tagy: půjčky bez registru | půjčky bez registru ihned