I při online podnikání se může hodit vaše vzdělání

Je jasné, že bez vzdělání se dnes nikdo z nás neobejde. Případná maturita, ale ještě lépe titul z vysoké školy je ideální nejenom v případě, kdy chceme být zaměstnanci, ale získané dovednosti a zkušenosti se nám budou hodit i v případě, kdy chceme začít podnikat. V tomto ohledu tak můžeme čerpat ze znalostí a dovedností, které nám daly školy na tato témata, nebo na tyto obory přímo zaměřené. Stejně tak ale přijdou vhod i školy ekonomické, které nám dají základ v tom, jak si vlastně spočítat cashflow, jak vést případnou daňovou evidenci, nebo zkrátka jak nakládat s našimi penězi, a to hlavně případě, že nejsou přímo naše, ale musíme ještě zaplatit dodavatelům, či poštovním službám.

Ne všechny školy nabídnou jenom pro nás zajímavé obory

Negativem studia, a to nejenom na střední, ale samozřejmě i na vysoké škole je to, že kromě oborů pro nás zajímavých a nezbytných jsme často povinni studovat předměty, které nemusí s naším budoucím změřením přímo souviset. Ještě větším problémem může být to, pokud na některé takové téma jsou vyžadovány bakalářské práce. V takovém směru máme na výběr. Buď se podvolíme a budeme doslova ztrácet čas, nebo využijeme profesionálních služeb na zpracování podkladů, ale samozřejmě i konkrétní napsání práce jako takové. Ušetřený čas tak můžeme využívat třeba k tomu, abychom se rozvíjeli v tom, co potřebujeme, a co nás baví.

Věnujme se i vlastnímu rozvíjení

Co však se školou a se studiem velmi úzce souvisí, to je především oblast samostudia a snaha vzdělávat se a rozvíjet se neustále. Tato vlastnost nám bude v podnikatelském světě velmi užitečná, a i proto, že mnohé předpisy, zákony ale i mnohé zažité situace se budou rok od roku měnit, a tak je vhodné se co nejrychleji přizpůsobit. Škola zkrátka není vždy o tom psát diplomové práce, ale hlavně o tom, aby nás dokázala připravit na budoucí život. Samozřejmě pokud si danou práci vybereme takovou, která souvisí s naším oblíbeným tématem, o to lépe. Je totiž cestou k tomu, jak naše znalosti a zkušenosti ještě o něco zlepšit.

Hlavní roli hrají čísla

Z obecné roviny se ale pojďme podívat na konkrétnější možnosti toho, v čem nám vlastně může být taková škola užitečná. Plánujeme-li dobrou budoucnost ve světě byznysu, bez správné orientace v číslech se zkrátka neobejdeme. Svět podnikání není pouze o tom poskytnout službu a vystavit fakturu. Doslova každý den stojíme před mnoha volbami a je jenom na nás, zda si dokážeme dobře spočítat, zda se nám něco vyplatí, nebo ne. A to třeba i v porovnání s běžným zaměstnáním, ve kterém dané znalosti také nejsou nijak zavrhovány. Na postech souvisejících s ekonomikou jsou naopak vyžadovány.

Proč ekonomie? Protože se naučíme, jak omezit daně

Ačkoliv hlavně pozice účetních a daňových poradců dnes nejsou nijak oblíbené, ve světě podnikání jsou však to nejdůležitější. I proto se sami můžeme přičinit v tom, abychom daný obor ovládali. Díky tomu lze na daních ušetřit ročně i desetitisíce, a to naprosto legálními formami. Skvělá možnost, jak navíc za konkrétního účetního neutrácet, a tak snižovat své náklady. Při studiu podniká mnoho lidí Co zde ještě nepadlo, to je možnost podnikat již při samotném studiu, což má jednu velkou výhodu, a to nemuset platit zálohy na sociální a zdravotní pojištění. A ačkoliv se může stát, že se firma rozjede a my nebudeme stíhat učení, není třeba se znepokojovat. Například podklady pro dizertační práce dnes můžeme zadat externím firmám, které se svými odborníky dokážou dané téma zpracovat, a nám tak předat výslednou práci se všemi náležitosti. Skvělá možnost, jak podporovat růst našeho zisku, a zároveň cestu za potřebnými tituly, které jak jsme zmínili, mohou být také důležité.

Publikováno: 13. 10. 2014

Kategorie: Ostatní

Autor: admin