Efektivní a bezpečná přeprava? Potrubím!

Najít způsob, jak zefektivnit výrobu, zrychlit procesy, snížit náklady a zvýšit bezpečnost se snaží každá firma, bez ohledu na obor, kterému se věnuje. Potrubní přeprava je moderní řešení pro průmysl i výrobu. Kdo nikdy nepracoval ve výrobní hale nebo průmyslovém areálu, nemá ani zdaleka představu, kolik tun surovin se musí denně přesunout z místa na místo. Palety se tak převáží mezi jednotlivými halami, aby proces výroby mohl pokračovat, a pak se opět zabalí a převezou do balíren nebo na expedici. Potrubí dokáže urychlit průmyslové procesy a zvýšit bezpečnost, i proto je přeprava potrubím stále více vyhledávaná jako moderní řešení. Možnosti využití jsou opravdu obrovské, a to nejen pro přímou přepravu surovin.
  • Odsávání je v mnoha provozech naprostou nutností, ať už se jedná o lakovny nebo potravinářskou či chemickou výrobu. Prach, škodliviny, olejová mlha, brusný prášek i výpary při svařování je nutné rychle a bezpečně odvádět mimo pracoviště. Potrubí si poradí se všemi nečistotami.
  • Přeprava sypkého zboží, míchání a balení. Mouka, káva, obilí, ale i kořenící směsi, čaje nebo psí granule je mnohem snadnější přepravit pomoci potrubních systémů, než vše ručně převážet na paletách. Napojení na automatické podavače a sypače pak dokáže ušetřit čas i energii. Své využití najdou potrubní systémy také v chemickém a farmaceutickém průmyslu.
  • Třídění a recyklace bude jednodušší a rychlejší při použití nízkotlaké přepravy. Pomocí ní snadno vytřídíte plast, sklo nebo elektroniku, poradí si i s pilinami, polystyrenem a dřevěnými hoblinami.
Potrubí není určené jen pro přepravu vody nebo ropy, jak by nás mohlo jako první napadnout. E výrobních halách a průmyslových závodech umí rychle přepravit velké množství surovin nebo zajistit bezpečné odsávání, šetří tak čas i energii.

Publikováno: 12. 08. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: admin