I weby stárnou. Redesign může projekt nakopnout i zabít

Webdesign je obor, o kterém by se daly napsat desítky knih. Popravdě jich tolik každým rokem vychází a vždy se v nich objeví zbrusu nové poznatky. Mění se grafické trendy, ale také chování zákazníků i jejich požadavky. A zatímco některé weby „jedou“ deset, patnáct let v nezměněné podobě – a fungují přitom velmi dobře, jiné vyžadují pravidelný facelift, případně rovnou kompletní redesign.

Není to tak jednoduché

Redesign webu vyžaduje citlivý přístup. V případě nevhodných úprav může být efekt nového grafického kabátku negativní. Uživatelé mají své zvyklosti a většinou přistupují na změny jen velmi neradi. Webů, které byly úspěšné a po nevhodném redesignu ztratily většinu uživatelské základny, je nespočet. Na druhou stranu je ještě více projektů, které s novou tváří zažily raketový start.

Je pro vás web důležitý?

Jak byste se měli k redesignu postavit vy? Pokud jde o grafiku osobního blogu či projektu, jehož provoz pro vás není existenční otázkou, můžete změnu vzhledu vyřešit pouhou změnou šablony (za předpokladu, že web pohání WordPress či jiný redakční systém). V případě e-shopu, firemní prezentace, stránek instituce či jiného „důležitého“ webu je vhodné kontaktovat profesionála.

Profesionálové vědí, jak na to

O náročnosti redesignu ví své zkušený matador Jaroslav Voldřich, který má za sebou nespočet úspěšných realizací. Konzultant úspěšné agentury Antee se od roku 2010 podílel na tvorbě a úpravách stovek webů. Uvědomuje si význam přehledné a přitom nezaměnitelné grafiky, responzivity (přizpůsobení webu pro různá zařízení) a moderních funkcí. A protože se zároveň věnuje internetovému marketingu, stránky upravuje s ohledem na efektivní optimalizaci. Co dodat závěrem? Redesign webu je významný krok, který může výrazně ovlivnit jeho budoucí fungování. Proto je ideální cestou konzultace a následná spolupráce s odborníkem s prokazatelnými referencemi. V některých případech je dokonce lepší realizace zbrusu nového webu. Ukázky zdařilých projektů najdete na www.jaroslavvoldrich.cz.

Publikováno: 25. 08. 2018

Kategorie: Marketing

Autor: admin

Tagy: redesign webu