Jak efektivně zvládnout nečekané výdaje?

Přemýšleli jste někdy nad tím, co byste dělali, kdybyste nečekaně přišli o práci? To samé se samozřejmě týká i podnikatelů. Byznys se může na pár dní zastavit a bez dostatečné finanční rezervy mohou nastat nepříjemné potíže. Mít peníze bokem má samozřejmě význam i z jiných důvodů. Na seznamu typických situací patří porucha automobilu nebo pracovního notebooku. Chcete-li být na tyto a podobné události připraveni, přečtěte si následující tipy.

Zřiďte si rezervní účet

Ekonomové tvrdí, že optimální výše finanční rezervy je zhruba šestinásobek celkového měsíčního příjmu domácnosti. Tato částka zajistí, aby mohla rodina stoprocentně fungovat dostatečně dlouho po dobu půl roku. Během této doby si lze najít jiné zaměstnání nebo jinak vyřešit finanční problémy. Otevřete si proto ještě jeden účet „bokem“ a začněte spořit.

Vše si sepište s utrácejte podle plánu

Pokud všechny peníze bezmyšlenkovitě utratíte a nehlídáte si rozpočet, pravděpodobně vám často nezbývá tolik, kolik jste původně předpokládali. Mnohem efektivnější je podrobně sestavený plán, v rámci kterého si sepíšete veškeré příjmy a výdaje. Snadno tak zjistíte, zda vám na všechno zbývají prostředky a v případě potřebně seškrtáte nejméně důležité položky.

Připravte se na nepříjemné události

Než se vám podaří ušetřit potřebnou částku, která poslouží jako železná rezerva, můžete využívat produkty, jako jsou kontokorent nebo kreditní karta. Zajímavou alternativou je také Credit Limit od Ferratum. Tato rychlá půjčka umožňuje libovolné čerpání finančních prostředků až do výše 35 tisíc korun (tedy tak akorát na většinu nečekaných výdajů) s tím, že každý měsíc uhradíte 12,5 % z dlužné částky. Půjčka je dostupná opakovaně a lze ji kdykoliv uhradit a opětovně čerpat.

Může vám pomoct i připojištění

Pojišťovny nabízí připojištění pro případ ztráty zaměstnání, pracovní neschopnosti a dalších situací, kdy jsou příjmy pojištěnce ohroženy. Pojistné není příliš vysoké a nijak výrazně nezatíží váš rozpočet. V případě nouze dostanete tolik potřebnou finanční injekci, díky které snadněji překlenete nejtěžší období.

Publikováno: 17. 08. 2017

Kategorie: Finance

Autor: admin

Tagy: credit limit | jak na nečekané výdaje