Jak ozvučit konferenci, školení či přednášku?

Klíčem k úspěšné přednášce, konferenci, venkovnímu vystoupení, školní či jiné akci, v rámci které bude přednášející hovořit k větší skupině lidí, je vhodně zvolená zvuková technika. Základ tvoří aktivní reprosoustavy, u nichž klademe důraz na kompaktnost (kvůli snadné manipulaci). V případě ozvučení velké akce se nevyhneme použití větších aktivních reprosoustav. Jaké další prvky jsou nedílnou součástí celku a s čím ještě musí organizátor počítat? Budete-li v rámci přenosu míchat více signálů (např. bezdrátový mikrofon a podkresovou melodii), neobejdete se bez mixážního pultu. Naprosto zásadní je také mikrofon. Pro přednášejícího je praktičtější bezdrátová varianta. V případě více spíkrů se pro ozvučení akcí používají vícekanálové mikrofony. Nevěnujete-li se přednášení profesionálně a konference či přednášky pořádáte spíše nárazově, vyplatí se vám pronájem zvukové techniky spíše než pořízení vlastního setu.

Kompaktní řečnický systém

Pokud se akce účastní méně lidí (cca do 50), pak je rozumnou volbou kompaktní řečnický systém, jehož výhody spočívají v rychlém uvedení do provozu bez nutnosti komplikovaného zapojení. Je skladný, snadno se přenáší a v podstatě jej stačí zapojit do elektrické sítě, případně napájet jiným vhodným způsobem (pomocí vestavěného akumulátoru nebo napájením z automobilu). Daní za variabilitu je nižší výkon oproti robustnějším soustavám. Na trhu jsou k mání i poměrně výkonné modely – u nich však počítejte s adekvátní cenou.

Jak na záznam a archivaci?

K účelům záznamu, doplnění o textové poznámky a archivace slouží specializované softwary. Umožňují jednoduchou práci se zvukovými nahrávkami i bez předchozích zkušeností. K nejoblíbenějším na trhu patří Dexon Conference Recorder, jehož uživatelé vyzdvihují možnost vkládání časových značek a poznámek – ty následně slouží pro rychlé vyhledávání konkrétních pasáží záznamu. Nechybí funkce pro archivaci, kompresi a zálohování zvukových záznamů na server.

Publikováno: 01. 12. 2019

Kategorie: Ostatní

Autor: admin