Jaká výbava se hodí do truhlářské dílny a kde je k dostání?

Truhlařina dnes patří k velmi žádaným činnostem, což ostatně platilo i v dřívějších dobách. Máte-li vlastní dílnu k profesionálnímu využití, případně jen pro hobby potřeby, kdy rádi kutíte, určitě se vám bude někdy hodit nové vybavení. Co vše by nemělo chybět v pořádném truhlářském objektu v blízkosti pracovního stolu?

Základní nástroje, bez nichž se neobejdete

Žádný truhlář, pokud má pracovat rychle, efektivně a přesně, se nesmí spolehnout pouze na různé moderní elektrické náčiní. Stále je zapotřebí mít po ruce klasické předměty, s nimiž pak hravě zvládne opracování veškerého dřevěného materiálu, a to až do nejmenších detailů. K nezbytným předmětům tedy patří zejména hoblíky (existuje jich spousta druhů), nebozezy, dláta a samozřejmě rovněž pily a pilky. Z nich se v truhlářském oboru uplatní zejména klasická pila ocaska, potažmo pak děrovka, vykružovačka a čepovka.

Svěrky jedině od renomovaných značek

Při práci v dílně je podstatné umět si dobře uchytit materiál, je-li to v danou chvíli zapotřebí. Kromě běžného svěráku, který je většinou pevnou součástí pracovního stolu, si určitě pořiďte ještě svěrky. Dokážete s nimi snadno sevřít a zpevnit drobné i větší kusy materiálu dle toho, o jaký typ se konkrétně jedná. Pokud jde o značky, v tomto ohledu jsou stále oblíbenější Irwin svěrky, dále pak také Bessey modely.

Nákup přes internet od zkušeného dodavatele

Abyste si ušetřili čas a námahu, využijte možnosti online objednávky v e-shopu společnosti Šimek Proficentrum – simek.eu. V tomto internetovém obchodě kromě jiných produktů najdete zmíněné Bessey a Irwin svěrky. Firma dodává truhlářské potřeby tuzemským zájemcům již více než 29 let, takže má bohaté zkušenosti a dobře ví, co truhláři ke své činnosti nejvíce potřebují. Také proto má dobré zásoby, aby mohla všem zákazníkům vyhovět v co nejkratším termínu.

Publikováno: 23. 05. 2022

Kategorie: Práce

Autor: admin