Vyplatí se investovat do zlata? Určitě ano!

Podařilo se vám uspořit určitou částku, ale máte strach, že vás o peníze připraví inflace? Zároveň byste rádi investovali do něčeho, co vaše prostředky alespoň trochu zhodnotí? V tom případě by vaše volba měla padnout na investiční drahé kovy, respektive zlato a stříbro. Ne nadarmo se o nich hovoří jako o uchovatelích hodnot a drží si svou cenu již několik staletí. Říká se, že i kdyby padl současný finanční systém, drahé kovy budou mít stále stejnou hodnotu. Zní to dobře, nebo ne?

Investovat můžete do mincí, slitků i medailí

Investice do zlata nebo stříbra samozřejmě neznamená, že utratíte všechny své peníze za šperky. I ty si sice drží cenu, nicméně nejsou tak likvidní jako zlaté mince, slitky a případně i medaile (ty však nejsou osvobozeny od DPH). Rozhodnete-li se investovat do drahých kovů právě v této podobě, budete je moct kdykoliv velmi rychle prodat. Co se týče volby mezi slitky a mincemi, je to jen na vás. Mince jsou velmi populární také kvůli své sběratelské hodnotě, která může v průběhu času zajímavě zvýšit cenu. Mnohem důležitější je výběr prodejce, u kterého budete drahé kovy nakupovat.

Nakupujte pouze u prověřených prodejců

V každém případě se poohlédněte po někom, kdo vám garantuje prvotřídní kvalitu a nabídne široký výběr mincí, slitků a medailí. Například Petra Maďu, který provozuje internetový obchod Zlato bez DPH a nedávno otevřel novou prodejnu v Havířově. Petr Maďa je oficiální smluvní partner České národní banky a odebírá investiční drahé kovy od České mincovny. Nákup na www.zlatobezdph.cz je pohodlný, rychlý a naprosto bezpečný. Nebudete-li si vědět rady s výběrem, prodejce vám ochotně poradí a doporučí vhodnou investici. Na webu zároveň najdete velmi zajímavé články, které souvisí s historií drahých kovů a důvody, proč po několik staletí patří mezi nejoblíbenější a nejjistější formy investice.

Publikováno: 24. 11. 2014

Kategorie: Finance

Autor: admin

Tagy: investice do zlata