Jak si půjčit rychle a přitom výhodně?

V případě nebankovních půjček jde rychlost a dostupnost ruku v ruce s vysokými úroky a nemalými poplatky. Jenomže často to bohužel jinak nejde. A než ztrácet čas čekáním na schválení bankovního úvěru, zvolíme nejrychlejší variantu a raději se smíříme s vyšší splatnou částkou. Jste v podobné situaci i vy a nemůžete si dovolit ztrácet čas? Přesto věnujte pár minut do srovnání podle úroků a poplatků. Jedině tak najdete rychlou a zároveň výhodnou půjčku.

Co čekat od rychlých nebankovních půjček?

Rychlé, krátkodobé, do výplaty, finské... tyto a mnoho dalších přívlastků si vysloužil specifický segment nebankovních půjček, pro který jsou typické tyto rysy:
  • malá výše půjčky (několik set až tisíc Kč)
  • krátká doba splatnosti (obvykle 1 až 30 dní; rychlá půjčka CreditonON pak 1 až 40 dní)
  • jednorázová splátka
  • rychlé vyřízení online
  • bez ručitele a zástavy
  • bez prověřování bonity a registru
Z výše uvedených vlastností je zřejmé, že jde o produkty, které jsou vhodné pro překlenutí kratšího časového období (např. před výplatou). Ale v čem tkví jejich slabá stránka? Jak jsme již zmínili v úvodu, malé půjčky mají velmi vysoké RPSN (roční procentní sazba nákladů) a před podáním žádosti o konkrétní půjčku je proto je na místě porovnání všech konkurenčních produktů.

Komplexní porovnání menších i větších úvěrů na jednom místě

V současné době je nebankovních finančních produktů nespočet a nechcete-li ztrácet čas brouzdáním po jednotlivých webových prezentacích, vyjdete se na portál www.prehled-pujcek.cz. Najdete zde veškeré úvěry a půjčky od renomovaných nebankovních společností. Údaje uvedené v tabulkách jsou pravidelně aktualizované a vy získáte možnost okamžitého porovnání nejdůležitějších parametrů. A nechybí ani srovnání větších půjček s delší dobou splatnosti (např. Home Credit půjčka, Provident půjčka nebo Profi Credit půjčka...).

Publikováno: 12. 09. 2014

Kategorie: Finance

Autor: admin