Jak správně třídit a recyklovat pěnový polystyren?

Expandovaný pěnový polystyren (EPS) nachází největší uplatnění ve stavebnictví. V tuzemsku se jedná o nejrozšířenější izolační materiál na trhu. Dále se EPS četně využívá jako obalový materiál, nejčastěji pro bílé zboží, tzn. pračky, ledničky a jiné domácí spotřebiče. Obaly z EPS se stávají odpadem téměř ihned. Vše, co byste měli vědět o tom, jak správně jednotlivé aplikace EPS recyklovat, naleznete pod jednou střechou na stránkách recyklujemepolystyren.cz.

Webové stránky recyklujemepolystyren.cz vznikly v roce 2021 pod záštitou Sdružení EPS ČR. Jedná se o jeden z jeho prvních kroků v rámci plnění dobrovolného závazku podpořit co nejvyšší míru recyklace do roku 2030. Předpokládá se, že v roce 2025 by mohl podíl recyklace EPS v ČR dosáhnout více než 50 %, a to jak v oblasti obalového, tak i stavebního pěnového polystyrenu.

Portál recyklujemepolystyren.cz je určen pro širokou veřejnost i firmy. Návštěvníci zde najdou informace o různých aplikacích odpadního polystyrenu, způsobu jejich sběru, třídění a recyklace. Dále se mohou seznámit s aktualitami ze světa recyklace či si pustit edukační videa. Firmy zde naleznou užitečné odkazy či například mapu sběrných míst a recyklátorů v případě, že firma disponuje větším množstvím odpadního polystyrenu, než jaké lze udat ve sběrném dvoře.

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají recyklovat pěnových polystyren.

Publikováno: 03. 02. 2022

Kategorie: Ostatní

Autor: admin