Elektronické cigarety uleví vaší peněžence i zdraví

Kouření klasických cigaret není levná záležitost. Kuřáci jsou si toho vědomi, ale většina jich se svou neřestí přestat nehodlá. Na druhou stranu však výrazně stoupá zájem o alternativy, mezi nimiž kralují elektronické cigarety. Kromě toho, že umožňují přijímat nikotin vapováním, tedy mnohem šetrnější metodou než spalováním tabáku, jsou podstatně levnější.

Ročně ušetříte až desítky tisíc korun

Průměrná cena krabičky cigaret každým rokem dramaticky roste a silný kuřák ročně prokouří i více jak 40 tisíc korun. A také v této disciplíně jsou elektronické cigarety jasným vítězem. Vapování vychází o cca 60-75 % levněji. Kromě e-cigaret na liquid se v poslední době těší oblíbě i jednorázové modely, které umožňují až stovky potažení bez nutnosti doplňování e-liquidu. Neobyčejně pestrou nabídku příchutí servíruje milovíkům vapování značka HQD. Rozhodnete-li se vaping vyzkoušet, navštivte HQD velkoobchod a vyberte si příchuť dle své chuti.

Pozor, nikotin škodlivý je

V souvislosti s kouřením cigaret se hovoří především o toxických plynech v podobě toulenu, kyanovodíku, amoniaku, methanolu,formaldehydu a mnoha dalších. K dnešnímu dni bylo v tabákovém kouři identifikováno více než 4000 chemických substancí, které se společně podílí na devastaci lidského organismu. Vapování je v tomto směru jiné. V páře z e-cigaret se látky vznikající spalováním klasické cigarety nenachází a nejškodlivější substancí jsou nitrosaminy, ovšem ve velmi nízkém množství (hluboko pod povolenými limity). Jenomže stále je zde nikotin (byť se prodávají i náplně neboli e-liquidy bez nikotinu), který má kromě stimulačních a několika dalších pozitivních účinků i řadu těch negativních – zejména na oběhovou soustavu. O e-cigaretách proto skutečně nelze říct, že by byly „zdravé“. Co je však nadmíru jasné, je šetrnost vapování oproti kouření.

Publikováno: 26. 11. 2022

Kategorie: Ostatní

Autor: admin