Jak správně vybrat účetní firmu?

Začínáte podnikat a pohráváte si s myšlenkou na vedení účetnictví svépomocí? Raději od svého záměru upusťte, neboť špatně odvedené účetnictví vám přinese mnohem více škody než užitku. Vzhledem ke komplikované a neustále se měnící legislativě byste se měli obrátit na kvalitní účetní firmu, která se postará o vše potřebné a zajistí optimalizaci vašich daní. Přívlastek kvalitní je doslova klíčový. Ale jak dobrou účetní firmu poznat, když jich na trhu působí tolik?

Řídíte se cenou? Na účetnictví nešetřete!

Dobrý podnikatel pozná, že úspora na nesprávném místě zákonitě vyústí ve výdaje navíc. Týká se to i výběru účetní firmy – hlavním vodítkem by rozhodně neměla být cena, ale spíše zkušenosti a renomé. V praxi to ovšem neznamená, že se musíte obrátit na nejdražší firmu, na kterou narazíte. Rozhodujte se selským rozumem a najděte si svého favorita ve zlatém středu.

Jak pracují profesionálové?

Kvalitní účetní firma nemá co skrývat. Jde s kůží na trh a nebojí se na webu uvést reference. Na vás je, abyste se ostatních zeptali, jaké mají s danou firmou zkušenosti a jak pracuje. Častým nešvarem je nepravidelné vedené účetnictví a dohánění ke konci roku. Mnohem efektivnější je průběžné vedení daňové evidence, v rámci kterého lze spousta věcí optimalizovat. Daňová optimalizace vám může ušetřit obrovské množství finančních prostředků a investice do kvalitně zpracovaného účetnictví se mnohonásobně vrátí. Kvalitní účetní firmu poznáte také podle toho, jestli po vás neustále žádá nové podklady a doklady. Znamená to, že vás nebere na lehkou váhu a snaží se o stoprocentní výsledek. Pokud se spokojí s málem, co dodáte na základě vlastního popudu, pak je něco špatně. Výsadou odborníků je důslednost!

Proč využívat externí firmu?

Největší výhodou externí firmy je nižší cena než v případě zaměstnaneckého poměru. Dále pak pojištění pro případ, že by došlo k chybě ze její strany. Článek vznikl ve spolupráci s magazínem pro muže.

Publikováno: 22. 01. 2023

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: jak vybrat účetní | jak vybrat účetní firmu