Jak využít potrubní systém pro zvýšení bezpečnosti

Potrubní systém využijete v průmyslovém odvětví a slouží nejen k přepravě materiálů, ale také ke zvýšení bezpečnosti při práci. Pomocí potrubí můžete odsávat vzduch, zbavit se nebezpečných výparů a také brusného i jiného prášku. Podívejte se na další možnosti využít potrubí.

Výhody při přepravě sypkého zboží

Pokud pracujete v potravinářském průmyslu, tak využijete potrubní přepravu sypkého zboží. Výhodou potrubí je zpracování z prvotřídních materiálů tak, aby bylo naprosto nepropustné. Pomocí potrubního sytému bezpečně a rychle přepravíte koření, tabák, kávu, ale také mouku, rýži nebo cukr. Tato přeprava je možná i v chemickém a farmaceutickém průmyslu. Nemusíte se bát, že by se polyamidy, farmaceutika nebo granuláty dostaly z potrubí ven jinde, než na vámi určeném místě.

K čemu využijete nízkotlakou přepravu

Největší výhodou nízkotlaké potrubní přepravy je nepropustnost pro kondenzáty. Využijete ji například tam, kde se potřebujete přepravit plasty, sklo nebo elektroniku, která slouží k recyklaci. Při zpracování dřeva využijete potrubní systém na přepravu hoblin, pelet, ale i samotného dřeva a papíru. Nemusíte se však bát ani chemikálií, kdy je možné potrubím poslat polystyren nebo třeba PU pěnu.

Kde využít odsávání prachu

Pokud chcete být i při svém podnikání šetrní k životnímu prostředí, tak oceníte možnost odsávat prach pomocí potrubní přepravy. To oceníte, pokud pracujete například v chemickém průmyslu nebo tam, kde by hrozilo nebezpečí, způsobené právě zmíněným prachem. Odsát pomocí potrubí můžete prášek, lak, ale také výpary. V kovovýrobě oceníte odsátí brusného prášku nebo výparů ze svařování.

Potrubní přeprava a průmyslová odvětví

U potrubního přepravního systému oceníte rozmanité možností, které vám nabízí zrychlení a modernizaci vaší výroby. Potrubní systém je vyroben na míru a je svářen přímo na místě. Výhodou je také možnost dílů s těsněním ve tvaru U a případně také kruhové uzávěry na propojení. Nemusíte se bát, že by potrubí propustilo materiál, sypké suroviny nebo třeba zmíněný prach nebo prášek.

Na co si dát pozor

Při svém podnikání si dejte pozor na dodržení bezpečnostních podmínek a zásad, které ochrání vás, vaše stroje, ale také zaměstnance. Potrubní systém vám zjednoduší práci a navíc pomůže k zajištění bezpečnosti. Velkou výhodou je i ekologické smýšlení, kdy děláte krok k životnímu prostředí. Využijete tak možnost pozvednout svou firmu klidně na mezinárodní úroveň a pomocí potrubní přepravy buďte vždy o krok napřed a předběhněte konkurenci.

Publikováno: 17. 03. 2020

Kategorie: Podnikání

Autor: admin