Odhalte špatné závity se závitovými kalibry

Součástka špatného rozměru je vždycky velký problém. Vhodnější samozřejmě je, když se chyba v rozměrech odhalí ještě před tím, než je součástka předána dál zákazníkovi. To stejné platí i u závitů. Závit nevhodných rozměrů prostě nebude pasovat. Řešit reklamace od zákazníka je komplikované a nepříjemné. Nikdo nechce být v té situaci, že něco pokazil a prodal nedokonalý výrobek. Vyvarovat se toho vám pomohou kalibry m4×21,5 a další.

Kalibry neměří, jen ověřují

Kalibry by se daly zařadit po bok měřidel, nejedná se však o měřidla v pravém slova smyslu. Marně byste na nich totiž hledali jakoukoliv stupnici. Nedokážou vám říct žádný konkrétní rozměr, prostě jenom prozradí, zda je rozměr ověřovaného výrobku v pořádku, nebo nikoliv. Za tímto účelem má každý kalibr buď dvě samostatné části, nebo dvě strany. Jedna je dobrá, ta musí jít na ověřovaný výrobek nasadit, a druhá zmetková, ta nesmí jít nasadit. Celý proces ověřování správnosti rozměrů je tímto způsobem velmi rychlý. Nemusíte sledovat žádnou stupnici, nehrozí, že byste se přehlédli – minimalizuje se riziko chyby.

Na každý výrobek potřebujete speciální rozměr kalibru

Nevýhoda kalibrů je snad jen jediná. Na každý výrobek potřebujete extra kalibr určený přesně na dané rozměry. Právě proto se kalibry využívají zejména ve velkovýrobě. Třeba takový kalibr m4×21,5 je však výjimkou. Závity jsou normované a tento rozměr je poměrně často používaný. Běžně se však dají sehnat i kalibry na závity RC, Rp, UN, UNS, UN, UNJEF, NPTF a jiné. Nekoupíte je úplně všude, ovšem v nabídce firmy Michovský-TOOLS na e-shopu Kalibry.cz nechybí. Sortiment kalibrů mají doopravdy bohatý a ty, jež v nabídce nejsou, je možné nechat si vyrobit na míru. Stačí mít výkres, nebo se domluvit jinak. Po domluvě je samozřejmě možné vyrobit i kalibry s jinou tolerancí, levým provedením apod. V nabídce jsou trny pro vnitřní závity a kroužky pro vnější závity.

Publikováno: 28. 06. 2021

Kategorie: Podnikání

Autor: admin