Jak zjednodušit firemní fakturaci?

Máte firmu? Nebo jste na volné noze, či jste klasickým živnostníkem? Ve všech třech případech se samozřejmě neobejdete bez nutnosti fakturovat. Doba výrazně pokročila a tak se faktury málokdy píší ručně. Vše nahradí počítač. I zde si lze práci zjednodušit, a využít online faktury. Tato cesta má jednu klíčovou výhodu – můžete faktury vystavit v podstatě kdykoliv a odkudkoliv. Třeba ve chvíli, kdy jste u klienta. Stačí vám k tomu mobilní telefon, prostřednictvím kterého vše potřebné zadáte a fakturu necháte automaticky odeslat na mail. Jednoduše, bez práce a samozřejmě rychle.

Mějte faktury, které dobře vypadají

Mnozí lidé vystavují faktury podle různých bezplatných vzorů, což má za následek nejenom to, že faktura nemusí být z faktického hlediska správná, ale může to mít za následek také to, že nemusí vypadat dobře. Roli často hraje i grafický design, stejně jako její přehlednost. Souhlasíte s tím? Pokud ano, prohlédněte si vzor faktury a uvidíte, jak by měla vypadat i ta vaše. Navíc s takovým vzorem máte jistotu, že na faktuře bude skutečně vše, co by na ní mělo být. Primárně se jedná o informace, jako je:
  • Dodavatel a odběratel
  • Vyčíslené veškeré práce
  • Datum splatnosti, účet i variabilní symbol

Vaše faktury budou v bezpečí

U online fakturace ještě zůstaneme, jelikož je spojena ještě s jednou klíčovou výhodou. A tou je bezpečnost. Nejenom, že se k vašim vystaveným fakturám nikdo cizí nedostane. Máte také jistotu, že budou v bezpečí třeba i dlouhé roky. Využijte možnosti online fakturace a buďte si jisti tím, že u tohoto postupu rozhodně nehrozí jakákoliv ztráta dat. To se rozhodně nedá říci třeba u programů, které jsou běžně nainstalovány ve vašem počítači. I když pravidelně zálohujete, může dojít k problému s pevným diskem a vaše účetnictví je během několika minut fuč. Takové riziko podstoupí málokdo.

Publikováno: 04. 10. 2016

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: fakturace online