Chcete tu nejvýhodnější půjčku, ale nevíte, jak na to?

Chcete si půjčit peníze, ale nemáte s finančními produkty žádné zkušenosti? Nevíte, která půjčka vám udělá nejlepší službu a při kterém úvěru se naopak nejvíce přeplatíte? Připravili jsme pro vás několik praktických tipů, díky kterým se při výběru půjčky nespálíte a vyberte si tu správnou.

1.) Účelové půjčky jsou vždy výhodnější

Potřebujete-li peníze na konkrétní potřeby (např. podnikání, bydlení), snažte se v nabídce půjček vyhledat takovou, která slouží právě k těmto účelům. Účelové půjčky online mají zpravidla nižší úrokovou sazbu a jedinou nevýhodou je skutečnost, že peníze nebudete moct využít jinak než jak je stanoveno ve smluvních podmínkách.

2.) Nebankovní nemusí být horší než bankovní

Je to tak. Banky jsou sice symbolem velmi slušných podmínek, ale některé značkové nebankovní společnosti jim svými parametry šlapou na paty. Při hledání vhodné půjčky se proto neomezujte pouze na bankovní sektor, ale zabruste i do nebankovní sféry. Vyřizování nebankovní půjčky navíc bývá rychlejší a nároky ze strany věřitele nejsou tak přísné.

3.) Srovnávat, srovnávat, srovnávat

Ať už se však rozhodnete pro bankovní nebo nebankovní půjčku, vždy ji srovnejte s několika dalšími alternativami. Jedině tak zjistíte, který úvěr je opravdu nejvýhodnější. A nejde přitom jen o výši úrokové sazby – významnou roli mohou hrát související poplatky. Užitečným nástrojem pro srovnání půjčky online jsou takzvané kalkulačky a tabulky, ve kterých najdete ucelený přehled všech důležitých parametrů. Pokud výběr nepodceníte, ušetříte spoustu peněz.

4.) Zajímejte se o to, od koho si půjčujete

Narazili jste na atraktivní nabídku, ale název společnosti, která půjčku poskytuje, vám nic neříká? Nezapomeňte si o věřiteli zjistit všechny dostupné informace a zeptejte se na zkušenosti klientů, kteří již v minulosti danou půjčku využili. Důvěřuj, ale prověřuj, platí v půjčkovém oboru několikanásobně.

Publikováno: 31. 01. 2014

Kategorie: Finance

Autor: admin

Tagy: nebankovní půjčky online | půjčky online | srovnání půjček