Jaký je rozdíl mezi kompatibilními a renovovanými tonery?

Jak ušetřit za tisk? Přestaňte kupovat originální tonery a začněte využívat ty kompatibilní nebo renovované. Ale jaký je mezi nimi rozdíl a jsou vůbec bezpečné? Oba typy tonerů jsou alternativní neboli neoriginální a představují efektivní způsob, jak výrazně snížit náklady za tisk. Problém může nastat v případě, kdy podceníte výběr dodavatele. Zdaleka ne všichni totiž nabízí tonery v dostatečné kvalitě.

Co byste měli vědět o kompatibilních tonerech?

Kompatibilní tonery pochází z produkce alternativních výrobců, a to především v Asii. Výrobci používají levné materiály a snaží se cenu stlačit na minimum. To samozřejmě automaticky neznamená, že je kvalita kompatibilních tonerů špatná, ovšem v praxi jsou mezi výrobky velké rozdíly. Jedním z faktorů vypovídajících o kvalitě jsou ochranné prvky v podobě krytů jednotlivých částí a pečlivé balení. Dále pak některé certifikáty (např. STMC či ISO). Zda jste zvolili dobrý alternativní toner, poznáte okamžitě při pohledu na vytisknutý dokument.

Jak je to s renovovanými tonery?

Renovace je proces, v rámci kterého se mění opotřebované díly originálního toneru a ten se pak naplní tonerovým práškem a osadí novým čipem. Zda bude tisk kvalitní, závisí na použitém materiálu, ale obvykle je srovnatelná s originálními tonery. Cena renovovaných tonerů je oproti kompatibilním o něco vyšší, avšak stále velmi nízká ve srovnání s originálními.

Některé tiskárny si s kompatibilními tonery nerozumí

Kompatibilní tonery jsou obecně dobrou volbou, avšak pro některé (především barevné) tiskárny jsou vhodnější renovované. Jmenovitě jde například o některé modely značek HP, Canon, OKI a Xerox. Chcete-li mít jistotu, že za své peníze dostanete toner odpovídající kvality, nakupujte u specializovaných prodejců, kteří mají v sortimentu levné cartridge a tonery od prověřených výrobců. Třeba na www.tonera.cz – prodejce se v oboru pohybuje přes 25 let a patří k nejznámějším v ČR. V nabídce najdete také cenově dostupné nové tonery HP a dalších výrobců.

Publikováno: 25. 09. 2017

Kategorie: Podnikání

Autor: admin