Jsou mobilní aplikace pro e-shopy jen ztrátou času?

S mobilními aplikacemi se setkáváme denně. Ať už byste nahlédli do mobilního telefonu teenagera nebo dospělého zaměstnaného člověka, v každém případě byste narazili na hromadu aplikací, které má daný člověk stažené a které využívá buď ke krácení času, nebo k práci. Mezi mobilními aplikacemi se také najde řada těch, kterou mají na svědomí e-shopy. A tím se tedy dostáváme k otázce, jestli jsou mobilní aplikace pro e-shopy jenom ztrátou času nebo jestli je to spíše příležitost k jakémusi růstu.

Mobilní aplikace na míru jsou stále skvělým krokem kupředu

Zejména nové e-shopy na trhu si pokládají otázku, jestli jsou mobilní aplikace opravdu tím dobrým krokem, který mohou vykonat. Není to jenom marná investice? Má to stále ještě smysl? Ptají se. Odborníci na to mají jednoznačnou odpověď, a sice ano - mobilní aplikace nejsou na ústupu a jsou vhodnou investicí, jsou skvělým krokem, který se může vykonat. Odborníci své tvrzení staví především na nejnovějších statistikách, které říkají, že uživatelé jsou online především díky aplikacím (aplikace zabírají skoro šedesát procent veškerého času, který uživatelé na internetu tráví). Statistiky také vyzdvihují fakt, že jenom během jedné jediné minuty se stáhne v App Storu kolem padesáti tisíc aplikací. Nakonec se jich však průměrně v mobilních telefonech nachází kolem pětatřiceti.

Proč se e-shopu vyplatí mobilní aplikace

Je několik důvodů, proč se e-shopu vyplatí zřídit si mobilní aplikaci na míru. Především se musí vypíchnout fakt, že mobilní aplikace usnadňují první a také následovně opakovaný nákup v daném internetovém obchodě. Mobilní aplikace navíc umí díky notifikacím probouzet aktivitu a zájem zákazníka, i když zrovna aplikaci nepoužívá. Lze tedy konstatovat, že mobilní aplikace jsou opravdu skvělým internetovým nástrojem současnosti.

Publikováno: 28. 06. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: admin