Kočičí granule cestují i potrubím

Domácí mazlíčky máme doma především jako společníky a parťáky, kteří nám zlepšují náladu. Kočka, která nám leží na klíně a přede, funguje jako skvělý ničitel stresu. Chceme tak pro své chlupáče jen to nejlepší.

Moderní zpracování

Každý výrobce kočičích nebo i psích granulí má svou jedinečnou recepturu, kterou dále inovuje a vylepšuje. Než se ale granule stane granulí a dostane se do misek našich mazlíčků, musí absolvovat dlouhou cestu. Vstupní suroviny a jejich příprava, výroba, potrubní přeprava granulí k balení, expedice a následná distribuce jsou jen dílčí úkony. Většina majitelů dnes pečlivě sleduje, z čeho se granule vyrábí, jaký mají poměr živin a jakým způsobem dochází ke zpracování surovin. Nejběžnější technologické procesy při zpracování granulí jsou extrudování, pečení a peletování - lisování za studena. Každý postup má své výhody i nevýhody, na prvním místě tak vždy musí být zdraví zvířete. A stejně jako u lidí, co jednomu vyhovuje, druhému už nemusí, i proto je nabídka granulí pro kočky tak široká.

Stroje zkracují čas

Granule většinou nejsou jen 100% maso, ale skládají se z více surovin. Přidává se zelenina, obiloviny, brambory, kukuřice, květiny, ovoce i bylinky. To vše pro lepší trávení, kvalitnější vstřebávání všech prospěšných látek, lesklejší srst i zdravější zuby. Kočky jsou v jídle vybíravé, takže je potřeba dbát i na chuť granulí, aby je neodmítaly. Vše se musí vejít do jedné malé granulky, výrobu tak zjednodušují stroje a potrubní systémy na míru, přes které probíhá přeprava jednotlivých surovin. To, co by jeden člověk dělal mnoho hodin, zvládnou moderní technologie během chvilky. Třeba právě přeprava sypkých surovin z různých koutů skladu do výrobní haly je díky potrubí rychlá i při velkých objemech, zatímco palety by se přesouvaly několik hodin. Správné poměry každé suroviny hrají také svou roli, výsledné nutriční hodnoty musí odpovídat potřebám koček a zároveň minimalizovat zdravotní problémy, jako je obezita, srdeční vady nebo naopak podvýživa.

Publikováno: 27. 11. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: admin