Krajské a senátní volby se blíží

Krajské a senátní volby se nezadržitelně blíží a proto by nebylo od věci prozkoumat jednoho z nejsilnějších kandidátů, Občanskou demokratickou stranu (ODS). Ta vznikla rozpadem Občanského fóra a v jejím čele stál dlouhou dobu prezident Václav Klaus. Pojďme se spolu podívat na to, jak se nejvýraznější strana České republiky k nadcházejícím událostem staví.

ODS myslí na budoucnost a věří, že ČR důvěryhodnost neztratila

Občanská demokratická strana si, na rozdíl od opozice, na nic nehraje. Připouští, že udělala několik nepopulárních kroků, které se nesetkaly s pozitivní odezvou. Na druhou stranu argumentuje, že opatření ocenily mezinárodní instituce a finanční trhy. ODS totiž myslí na budoucnost a podle toho taky jedná. Co se týče opozičních tvrzení o tom, že ČR ztratila v Evropské unii na důvěryhodnosti, zastávají opačné stanovisko. Česká republika nemá výrazné problémy, které jsou typické pro jiné země. Nedochází zde k výraznému snižování platů, důchodů a sociálních dávek.

Nezaměstnanost a zadlužování

Výrazným problémem není ani nezaměstnanost. Je 6.nejnižší v EU, zatímco v jiných zemích je téměř dvojnásobná. Podobně jsme na tom i s veřejným dluhem, který je na 7.příčce. Prvenství si udržujeme v míře chudoby, která je v České republice vůbec nejnižší.

ODS chystá velký úklid

Ačkoliv nemají vliv na celostátní politiku, jsou krajské volby 2012 velmi důležité. Následující čísla jsou alarmující. Během posledních tří let došlo, kvůli nezodpovědnému chování sociální demokracie, k výraznému prohloubení dluhů krajů. Některých dokonce trojnásobně. Podle ODS je na místě výrazné ukočírování rozpočtu. V opačném případě hrozí krajům vážné problémy. Strana označuje „oranžový“ Senát za brzdu rozpočtové odpovědnosti a proto přikládá senátním volbám neméně důležitou váhu. Pokud vás zajímají letošní kandidáti, najdete je na oficiálních stránkách ods.cz. A jak se k tomu stavíte vy? Jste spokojení s nenápadným rozkrádáním a mazáním oranžového medu kolem úst?

Publikováno: 04. 10. 2012

Kategorie: Ostatní

Autor: admin