Dostali jste se do komplikované situace a potřebujete rychle půjčit?

V podnikání se hraje o čas. Rčení, podle kterého je hodnota času přímo úměrná penězům, platí v byznysu dvojnásob a mnohdy rozhoduje i relativně bezvýznamný obnos. Vůbec nejhorší bývají situace, kdy vám z nějakého důvodu peníze dojdou a vám nezbude, než se poohlédnout po okamžité finanční injekci, která by momentální potíže stabilizovala. A právě pro ty z vás, kteří se čas od času do podobných nesnází dostanou, jsme připravili praktický přehled možných řešení.

Krátkodobé půjčky v bance

Mezi nejoblíbenější krátkodobé půjčky, které mají v nabídce bankovní společnosti, bezesporu patří kontokorent a kreditní karta. Kontokorentní úvěr se řadí mezi vůbec nejdůležitější produkty a jeví o něj zájem nejen fyzické osoby, ale i podnikatelské subjekty. Je pevně vázán k běžnému účtu a jeho podstatou je kontokorentní přečerpávání do výše stanoveného úvěrového limitu. Rozhodne-li se využívat kontokorent, budete muset dluh v určité lhůtě splatit, tedy dostat se zpět „na nulu“. Úrokové navýšení se přitom nevypočítává z celé disponibilní částky, ale jen toho co reálně vyčerpáte. Kreditní karta je kontokorentu v mnohém podobná. Majitelé kreditních karet disponují předem stanoveným úvěrovým limitem, ke kterému se navíc váže takzvané bezúročné období. Podaří-li se jim stav na kreditním účtu vyrovnat do doby, než uplyne, nezaplatí ani korunu na úrocích. V opačném případě však sazba bývá poměrně vysoká. Jak kontokorent, tak kreditní kartu, můžete libovolně čerpat a zároveň splácet. Obojí představuje ideální rezervu pro zabezpečení chodu firmy v případě, že se klient zpozdí s úhradou platby.

A jak je to s nebankovním sektorem?

Okamžité půjčky najdete také v nebankovním sektoru a to formou rychlé půjčky na směnku, krátkodobé půjčky přes SMS a dalších alternativ. Nebankovní úvěry bývají dostupné a většinou na ně dosáhnete i bez nutnosti prokazování příjmů. Zmíněná dostupnost je pak většinou kompenzována vysokými úroky a podivnými poplatky, které nebyly na první pohled zřejmé. Pokud se pro některou z nebankovních půjček přeci jen rozhodnete, vždy vybírejte mezi prověřenými institucemi s dobrou pověstí a nikoliv mezi neznámými soukromými investory.

Publikováno: 27. 02. 2013

Kategorie: Finance

Autor: admin

Tagy: kontorkorent | krátkodobé půjčky | kreditní karta | okamžité půjčky