Kvalitní přednáškový sál může mít dnes již každý. K čemu je prezentační technika dobrá?

Audiovizuální technika již dnes představuje standard, který si může dovolit téměř úplně každý. Kvalitní přednáškový sál si tak mohou kromě korporací dovolit i malé firmy, hotely, restaurace, školy a dokonce i domácnosti. Co je to prezentační technika, k čemu je dobrá, proč ji chtít a kde ji s ohledem na servis pronajmout či koupit?

Co je to audiovizuální technika?

Audiovizuální technika (zkráceně AV technika) představuje jednoduše řečeno souhrn komponentů, které zprostředkovávají zvuk a obraz. Konkrétně se jedná o projekční plátna, interaktivní tabule, záznamové a snímací kamery, mikrofony a obecně záznamová zařízení videa i zvuku.

K čemu je audiovizuální technika dobrá?

Využití prezentační techniky je skutečně široké. Její konkrétní specifikace by přitom vždy měla vycházet z prostředí, kde ji budeme používat.

  • Pokud si pořídíte audiovizuální techniku do firmy, využijete ji nejvíce pro školení zaměstnanců a stále častější videokonference s kolegy i obchodními partnery. Stejně tak přijde vhod při prezentaci vaší společnosti potenciálním investorům.

  • Audiovizuální technika pro školy logicky plní hlavně roli vzdělávací. Kantoři na ní bez špinění rukou od křídy promítají zápisky, které navíc mohou snadno a rychle prokládat tematickými obrázky, schématy a grafy. Vedle interaktivní výuky je plusem rovněž možnost pustit žákům a studentům na plátně tematický film nebo dokument.

  • hotelu najde prezentační technika využití v konferenčních sálech, kde probíhají teambuildingy, firemní školení i promítání filmů. Zároveň platí, že audiovizuální techniku lze zkombinovat s kamerovým systémem, díky čemuž má ochranka 24 hodin denně přehled o dění v objektu i kolem něj. A nemusí jít jen o hotel.

  • Obdobně je tomu v restauracích, kde prezentační techniku najdeme buď v saloncích, anebo v hlavní místnosti restaurace. Zatímco v prvním případě mohou hosté plátno využít třeba k promítání fotek na rodinné oslavě, druhá varianta je vhodná třeba pro sportbary, kde lidé po čas konání zápasů mistrovství světa, Evropy nebo třeba Ligy mistrů hromadně tráví volný čas.

  • Audiovizuální techniku si mohou dovolit i domácnosti. Pokud patříte mezi fanoušky konzolových her či zarputilé filmové nadšence, kteří mají rádi kvalitní obraz a vzrušující atmosféru, určitě nad tím zapřemýšlejte.

Jak vybrat prezentační techniku?

Mezi zákazníky prověřené stálice v oboru patří společnost C-mont, která již od roku 2004 zprostředkovává prodej, pronájem, instalaci i servis audiovizuální techniky. Její pozitivní reference vycházejí hlavně z osobitého přístupu ke každému zákazníkovi, kterému se snaží pomoci s výběrem prezentační techniky tak, aby se vešla do jeho finančních možností a splnila v restauraci, hotelu, firmě nebo rodinném domě svůj účel.

Nepodceňujte servis prezentační techniky

Pokud se rozhodnete pro zakoupení audiovizuální techniky, dáme vám na závěr tohoto článku jednu dobrou radu – s ohledem na životnost AV techniky nepodceňujte její servis. Stejně jako je lepší namísto domácího pokusničení využít odbornou pomoc při instalaci, tak rovněž pravidelný servis a revize jsou v tomto případě pro dlouhou životnost techniky na místě. I zde může pomoci zmíněná firma C-mont.

Publikováno: 03. 09. 2018

Kategorie: Podnikání

Autor: admin