SolidWorks: Perfektní konstrukční systém, který využívá více než milion uživatelů

Hledáte profesionální CAD systém, který vám umožní snadný a rychlý návrh výrobků? Neztrácejte čas testováním a vsaďte na jistotu v podobě softwaru SolidWorks. Systém využívá více než milion uživatelů napříč mnoha oblastmi. Nabízí příjemné uživatelské rozhraní a široké spektrum specializovaných funkcí, díky kterým je převedení myšlenky do virtuálního modelu a následně výkresové dokumentace efektivnější.

Nedílnou součástí CAD systému SolidWorks je:

Inteligentní skicař s množstvím praktických nástrojů. Za zmínku stojí například SketchXpert a kontrola skici usnadňující hledání a řešení případných chyb (např. duplicitní entity, nespojitelné obrysy apod.). V rámci skicáře lze do skic vkládat importovanou geometrii a vytvořit tak nové modely ze starší 2D dokumentace. Tvorba součástí, která umožňuje kombinaci výhod objemového a plošného modelování s možností využití inteligentních součástí a knihovních prvků. Jde o výrazně rychlejší způsob tvorby než realizace ve 2D prostředí a uživatel má jasnější představu o parametrech dílu. Minimalizaci chyb zajišťuje nástroj pro kontrolu a analýzu. Sestavy, ve kterých lze definovat polohu součástí pomocí vazeb. Nástroj SolidWorks Motion nabízí možnost detailní analýzy chování pohyblivých mechanismů. Další nástroje umožňují práci s velkými sestavami čítající tisíce dílů. V knihovnách, kromě standardních typů spojovacích materiálů, nechybí ani ozubená kola, válcované profily a hřebenové tyče. Výkresová dokumentace využívá již existující modely a součásti. Základní pohledy a definice jejich vlastností probíhá přetažením prvků z palety pohledů na listy výkresů. Produktivitu tvorby významně ovlivňuje automatické vyplnění rohových razítek a kusovníků, vložení kót a další typy popisů. Neméně snadná je i komunikace mezi zákazníky a dodavateli – výkresová dokumentace umožňuje tisk, export, import a prohlížení.

SolidWorks 2016 přináší zbrusu nové funkce

V aktuální verzi CAD systému SolidWorks 2016 najdete celou řadu novinek jako přepracované uživatelské rozhraní, modelování vnitřních i vnějších závitů pomocí jediného příkazu, přejmenování součástí, možnost záměny typů součástí bez přerušení vazeb, flow simulation, nástroje usnadňující 3D tisk... a další skvělé funkce, které z tohoto CAD systému činí absolutní jedničku. Další informace najdete na www.3epraha.cz.

Publikováno: 30. 10. 2015

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: cad systém | konstrukční systém | solidworks