Na čem rozhodně nešetřit? Na pojištění do zahraničí!

Chystáte se do ciziny a napadlo vás, že ušetříte na cestovním pojištění? Raději od svého záměru upusťte a pojistěte se. Jinak vám hrozí, že se váš pobyt výrazně prodraží o položky, které by vám jinak zaplatila pojišťovna. Cestování bez pojištění do zahraničí je hazard. Většina českých cestovatelů to moc dobře ví a bez sjednaného pojištění za hranice nevyráží. Ne každý si však dokáže zvolit vhodný balíček. Podstatnou roli hraje například důvod cesty – pojišťovně byste neměli lhát a vybrat si pojištění, které odpovídá tomu, co se v cizině chystáte dělat. Některé produkty zahrnují v základní ceně krytí, za které byste si jinde museli připlatit. Například u pojišťovny ERGO získáte pojištění na běžné zimní a rekreační sporty. Bez jakékoliv přirážky můžete například vykonat vysokohorskou túru do 3 500 m n. n. Za příplatek si můžete připojistit extrémní a adrenalinové sporty.

Modrá kartička vždy nepomůže

Rozhodně se nepoléhejte na „modrou kartičku“, neboť ta vám v rámci EU garantuje pouze péči v takovém rozsahu, jako ji mají k dispozici obyvatelé dané země. Což může v praxi znamenat nemalé doplatky za lékařskou péči a další poplatky. Na zásah horské služby a ošetření v soukromých ordinacích se EHIC nevztahuje vůbec.

Asistence na každém kroku

K důležitým aspektům pojištění do zahraničí patří kvalitní asistenční služba. Měla by být k dispozici nonstop a v českém jazyce. Odborníci na lince vám v případě potřeby poradí, jak se zachovat v krizové situaci, zajistí lékaře, transport apod.

Kolik vás to bude stát?

Kvalitní cestovní pojištění není drahé – průvan v peněžence vám udělají úplně jiné věci. Za pár desítek korun na den získáte vynikající ochranu, díky které si pobyt v zahraničí užijete bez zbytečného stresu. Přesnou částku vám vypočítá kalkulátor pojištění online.

Publikováno: 30. 11. 2017

Kategorie: Finance

Autor: admin

Tagy: cestovní pojištění | pojištění do zahraničí