Neplaťte za kancelář, když nemusíte. Virtuální sídlo stojí pár korun!

Česká legislativa je nekompromisní a ukládá firmám různé povinnosti. Mimo jiné uvedení sídla firmy v obchodním rejstříku. Od 20.7. 2009 musely právnické osoby uvádět adresu, na které skutečně sídlily. Novelizace zákona posvětila legálnost tzv. virtuálních sídel, které podnikatelům přináší mnohé výhody. Proč byste měli mít virtuální obchodní kancelář i vy, vám prozradíme v následujících řádcích.

1. Ušetříte spoustu peněz

K nejčastějším důvodům, které podnikatele vedou ke zřízení virtuálního sídla, je výrazná úspora nákladů. Virtuální kancelář je mnohem levnější než fyzická kancelář – viz. virtuální kancelář Praha 2. U profesí, které pro výkon skutečnou kancelář nepotřebují, je toto řešení stále častější. V praxi se jedná například o finanční a daňové poradce, IT vývojáře, stavební firmy apod. Službu přivítali také firmy, které z různých důvodů nemohli zaregistrovat sídlo v místě provozovny.

2. Získáte prestiž a vyhnete se častým kontrolám FÚ

Mezi další aspekty patří touha po prestižní adrese nebo minimalizace kontrol ze strany finančního úřadu. Sídlo firmy v Praze může u obchodních partnerů vyvolat větší důvěru než adresa v menším městě. A co se týče finančního úřadu, v metropoli je vytíženost úředníků mnohonásobně vyšší, čímž klesá periodicita kontrol.

3. Budete moct využívat i další služby, které vám usnadní podnikání

Nedílnou součástí služeb, které zajišťují poskytovatelé virtuálních kanceláří, je i možnost pronájmu kompletně zařízené zasedací místnosti, kde můžete jednat s klienty, obchodními partnery i úřady. Dále pak poštovní a administrativní služby (např. vyřizování hovorů, přeposílání balíků) a další.
V rámci objektivity bychom měli zmínit i drobnou nevýhodu. Část daní, které odvedete státu, putuje na rozvoj místa podnikání namísto regionu, kde opravdu sídlíte.

Publikováno: 23. 02. 2016

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: virtuální kancelář praha 2