5 znamení, že váš kávovar potřebuje odborný servis

Co horšího může být, než když vám ráno vypoví službu váš kávovar? Než dojde k nejhoršímu, patrně vás upozorní některým z následujících příznaků.

Nepodceňujte servis kávovarů

Každý milovník kávy to má podobně. Ráno se těší na první šálek espressa, jenže váš kávovar se ne a ne zapnout. Abyste se tomuhle scénáři vyhnuli, je třeba mu dopřát jednou za čas odborný servis. Při správné péči kávovar vydrží dlouhé roky, což z něj dělá skvělou investici do vaší kuchyně. Ale kávovar neumí sám mluvit, proto vás na blížící se termín servisu jen těžko upozorní. Takže se může stát, že se během let používání začnou objevovat první příznaky toho, že je něco v nepořádku. Které to jsou?

Špatná teplota

Ledová káva je v letních měsících velmi oblíbenou kávovou specialitou, která se ovšem připravuje trochu jiným způsobem. Pokud vám kávovar připravuje studenou kávu, může být problém s topnými tělesy.

Netěsnost

Únik vody z jiných míst než trysek vždy značí nějaký problém. Netěsnosti jsou většinou výsledkem opotřebovaného a křehkého těsnění.

Spálená chuť

Přepraženým kávovým zrnům se vyhýbáte obloukem, přesto v kávě cítíte pachy po spálené kávě? To je jasným znamením, že kávovar vyžaduje opravu v profesionálním servisu. Příčin může být mnoho a určí je pouze diagnostika.

Nepříjemné pachy

Cítíte zápach ve vodě a páře vycházejí z kávovaru? Na vině jsou usazeniny v podobě vodního kamene, kávových sedlin a olejů. Když tyto nečistoty ulpí na potrubí, projeví se to právě ve změně chuti kávy. V tuto chvíli je čas na profesionální mechanické čištění a dezinfekci.

Nedostatečný tlak

Správný tlak je nezbytný pro dokonalou extrakci kávy. Pokud kávovar nedosahuje potřebných parametrů, káva nechutná dobře. Kávovar udržujte v optimálním provozu pravidelným odvápňováním a čištěním dle pokynů výrobce. U přetrvávajících problémů se obraťte na profesionální opravy kávovarů.

Objednejte svému kávovaru servis

Pro servis kávovarů zavolejte našim technikům do Zbůchu u Plzně, kteří váš kávovar v Plzni a okolí vyzvednou zdarma. Dále nám jej můžete poslat kurýrem. Servis zahrnuje zdarma napojení na diagnostiku, kompletní čištění, odvápnění a dezinfekci, seřízení mlýnku a dávkovače kávy, výměnu těsnění a závěrečnou tlakovou zkoušku.

Publikováno: 25. 06. 2024

Kategorie: Ostatní

Autor: admin