Šicí stroj vás vyvede z ekonomické krize

Doby, kdy bylo Česko věhlasnou oděvní velmocí, už jsou pryč, nicméně šicí dovednosti se dědí z generace na generaci a v každé rodině se obvykle najde někdo, kdo to s jehlou a nití ještě umí. Přestože většina lidí se dnes živí v jiném oboru, ekonomická opatření související s koronavirovou krizí nás mohou vrátit do starých kolejí. Šití na kšeft je dnes vyhledávanou službou, kterou ocení všechny ženy, co si nelibují v konfekci made in China. A že jich přibývá jak hub po dešti. Ženy se dnes chtějí nejen líbit, ale zároveň chtějí kvalitu a punc originality. Není nic trapnějšího, než když se na oficiální akci objeví lidé stejně oblečení nebo když je zboží označeno jako „fake“. Movitější lidé si dají na svém looku záležet a osobní krejčovou si neváhají zaplatit.

Staňte se krejčovou

Umíte to se šicím strojem? Láká vás myšlenka, že byste zvládli zhotovit šatový model podle vlastních představ? Chtěli byste se stát pánem svého času? Využijte lockdownu, který uzavřel spoustu lidí doma a zkuste na sobě zapracovat. Šicí stroje vám otevřou nové obzory. Díky své šikovnosti a kreativitě můžete získat novou práci a stát se dvorní švadlenou pro celé své okolí. Výhodou šití na byznys je práce na home office a velká kreativita. Stanete se módní návrhářkou, střihačkou a šičkou v jedné osobě. Budete sami sobě marketérkou i ředitelkou. Je jen na vás, jakým směrem se vydáte, zda se budete tvořit outdoor nebo se vrhnete do dámských šatů či dětských oděvů. Zejména poslední jmenovaná oblast má obrovský potenciál. Stačí mít overlock, který zvládne začistit, oříznout a obnitkovat lemy a můžete se pustit do výroby softsheelových kalhot nebo funkčních triček. Maminy vám zájmem utrhnou ruce!

Dětské hadříky táhnou

V případě, že se vypracuje na profi úroveň, dobrým pomocníkem vám bude i coverlock. Coverlocky Brother dokáží zakončit okraje zespodu speciálním krycím neboli prádlovým stehem. Využití najdou při úpravě délky rukávů, tepláků nebo triček, který úpletový materiál ohne, prošije dvěma rovnými stehy a na rubu spojí smyčkami. Koronavirová krize nemusí mít pouze destruktivní a depresivní charakter. Díky dostatku času můžete objevit své nové „JÁ“ a nastartovat si svou vlastní kariéru. Poptávka v tomto oboru stále převyšuje nabídku a v mnoha směrech jde dokone o „pole neorané“.

Publikováno: 24. 10. 2020

Kategorie: Práce

Autor: admin