Nepropadl se jen český průmysl. Rekordní propady hlásí i Německo

Strojírenství, kovovýroba, automobilky a další. Všechna odvětví českého průmyslu, v němž působí i společnost MSC Met Pro a.s., zažívají opravdu těžké časy. Důvodem toho je nový typ onemocnění, který se naší republikou prohnal jako ničící vlna tsunami. Onemocnění, které dostalo název COVID-19, však neuškodilo jenom naší zemi, ale také napáchalo řadu škod v zahraničí. Například Německo hlásí rekordní propady, které už dlouhá léta nepamatuje.

Průmyslová výroba klesla o desítky procent

Jenom oproti měsíci březnu se propadla průmyslová výroba v Německu v dubnu o skoro osmnáct procent. Meziročně se pak jedná o pokles o víc jak pětadvacet procent. Jedná se opravdu o rekordní propady, které Němci dlouhou dobu nepamatují. Podle analytiků se jedná o propad podobající se tomu, který v Německu nastal v roce 1991. Největší propady se evidují v zakázkách v exportních odvětvích.

Očekávání jsou už optimistická

I když svět nad koronavirem zatím ještě nevyhrál, Němci to už vidí do budoucna velice optimisticky. I když samozřejmě přistupují ke svým optimistickým domněnkám opatrně, očekávají, že se v následujících měsících bude alespoň německému průmyslu opětovaně dařit. Očekávají se alespoň mírná zvýšení zisků společností. Důvodem tak pozitivních a optimistických očekávání je především to, že se výroba na mnoha místech v Německu už zcela obnovila. Během prvních měsíců, kdy koronavirus do sousedního Německa zavítal, se musela pozastavit výroba mnoha společností, což byl s největší pravděpodobností právě důvod toho, že došlo k takovým obrovským a znatelným poklesům v tabulkách.

Aktuální situace v České republice

Obrovské propady hlásí strojírenství i v České republice. Zejména na měsíc duben nebudou strojírenské podniky rády vzpomínat. Jelikož se však výroba i u nás začíná dávat zase do pořádku, očekává se výrazné zlepšení situace a nájezd do starých dobrých kolejí.

Publikováno: 28. 06. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: admin