Objevte sílu networkingu aneb jak získat nové kontakty snadno a rychle

Získat dlouhodobou klientelu není jednoduché a leckdy k ní nestačí ani efektivní reklamní kampaň. Ne nadarmo se však říká, že jednodušší způsob může být mnohem efektivnější a to samé platí i o networkingu. Metodě získávání nových kontaktů, která se mezi podnikatelskou veřejností těší stále větší oblibě a cestu si k ní našlo i bezpočet českých byznysmanů. Networking je zcela přirozená aktivita, v rámci které se dostanete k novým obchodním příležitostem a vybudujete síť kvalitních kontaktů. Snadno se díky ní dostanete k cílové skupině zákazníků a ušetříte spoustu času a úsilí.

Co je to networking?

Networking spočívá v setkání podnikatelů, kteří si mezi sebou vytvoří přátelské prostředí. Účastníci takovýchto setkání spolupracují a jeden od druhého získávají cenné kontakty, ale také zkušenosti. V žádném případě však nejde jen o budování nových vztahů. Networking slouží také k udržení a posílení těch stávajících. Jde o velmi osobní způsob, který je pro druhou stranu příjemnější než neohlášené návštěvy nebo telefonáty. Partneři se setkávají přímo a nemusí obchodní záležitosti řešit přes prostředníky. Networking má pro podnikání dlouhodobý přínos a přikloníte-li se k němu i vy, budete příjemně překvapeni.

Podnikatelské kluby fungují i u nás

A kde se se svými obchodními partnery setkávat? Ideální místo pro networking představují podnikatelské kluby. Tyto organizace úspěšně fungují nejen zahraničí, ale také v českém podnikatelském prostředí a jednou z nich je i Business for Breakfast. O průběhu setkání, ale také spoustu praktických tipů a doporučení, se dozvíte na některém z tematických portálů, kde nechybí ani seznam měst, ve kterých se Obchodní snídaně pořádají. Zúčastněte se i vy a udělejte si na networking vlastní názor. Nebudete litovat!

Publikováno: 17. 10. 2019

Kategorie: Ostatní

Autor: admin

Tagy: business for breakfast | networking | obchodní snídaně | podnikatelské kluby