Proč spousta OSVČ volí jako sídlo Prahu?

Fyzická osoba podnikající (tzn. OSVČ) má ze zákona stejnou povinnost jako právnická osoba – musí uvést sídlo podnikání, tedy adresu, na kterou úřady zasílají oficiální dokumenty. Většina podnikatelů logicky volí kancelář nebo vlastní adresu. Početná skupina živnostníků využívá virtuální sídlo v Praze. Jaké benefity jim tato služba přináší? Někteří podnikatelé jednoduše nemají rozpočet na to, aby si pronajímali kancelář, kterou ke svému podnikání stejně nepotřebují. Zároveň nemohou nebo z nějakého důvodu nechtějí využívat vlastní adresu (např. proto, že nedostali souhlas majitele nemovitosti). Specifickou skupinou jsou OSVČ, jež se v České republice fyzicky nepohybují, ale stále zde navazují obchodní kontakty. Pro všechny zmíněné fyzické osoby je virtuální sídlo OSVČ Praha logickou (a obvykle správnou) volbou.

Výrazné snížení nákladů

Případný pronájem kanceláře je mnohem dražší než sídlo OSVČ Praha. Například služba www.firmy-sidla.cz nabízí sídlo v Praze již od 129 Kč za měsíc. Ročně lze tímto způsobem ušetřit desítky tisíc korun, co je pro průměrně vydělávajícího živnostníka zajímavá částka.

Vyřešená administrativa

Co s korespondencí v době vaší nepřítomnosti na fyzické adrese? I v tomto směru má virtuální sídlo navrch. Nemusíte shánět někoho, kdo by vám dokumenty přeposlal – udělá to kvalifikovaná recepční, a to přímo nebo elektronicky (poštu naskenuje a odešle e-mailem).

Zanedbatelné riziko kontroly FÚ

Máte strach, že si na vás „došlápne“ finanční úřad? Přesídlením do Prahy pravděpodobnost kontroly minimalizujete. V metropoli připadá na firmu v průměru jedna kontrola za 139 let.

Reprezentativní prostory

Když si nebudete pronajímat kancelář, kde byste se měli setkávat s významnými obchodními partnery? I na tento aspekt podnikání provozovatele virtuálního sídla pamatují a dávají klientům k dispozici reprezentativní prostory, které mohou po domluvě využívat. Prohlédněte si aktuální nabídku adres na www.sidla-firmy.cz a udělejte si obrázek sami.

Publikováno: 08. 01. 2021

Kategorie: Podnikání

Autor: admin