Odškodnění po dopravní nehodě: Víte, na co máte právo?

V roce 2018 došlo v České republice ke 104 764 dopravním nehodám, při kterých zahynulo 565 osob a téměř 28 tisíc jich bylo zraněno (z toho cca 2 500 těžce). Oproti roku 2017 došlo k výraznému zvýšení obětí (o 12,5 %) i zraněných (o 7,3 %). Nicméně o tom, že na silnicích není dvakrát bezpečno, vás zřejmě nemusíme přesvědčovat statistikami. Možná však netušíte, že následky dopravní nehody může alespoň do určité míry minimalizovat odškodnění, které poškozenému vyplatí viník nehody a pojistitel vozidla. V praxi se může jednat o velmi vysoké částky přímo úměrné fyzickým či psychickým následkům.

Kdy máte na odškodnění po nehodě nárok?

Na odškodnění po dopravní nehodě má právo každý, kdo se stal obětí nepozornosti či bezohledné jízdy dalšího účastníka silničního provozu. Povinnost finanční kompenzace je zakotvena v občanském zákoníku, přičemž výše peněžité náhrady by měla odpovídat nejen vytrpěné bolesti, ale také souvisejícím újmám (např. psychické následky), které nemusí být pouze majetkové povahy.
Výše odškodného jde ruku v ruce se schopností správně argumentovat a uměním vyjednávání s viníkem a pojišťovnou.

S odborníky za zády úspěšnost raketově roste

Pokud netušíte, na jak vysoké odškodnění dopravní nehoda máte nárok a nechcete při řešení vzniklé situace udělat chybu, obraťte se na specialisty z První zdravotní poradenské. Případ s vámi zdarma individuálně zkonzultují a navrhnou efektivní řešení. První zdravotní poradenská se problematikou odškodnění po dopravní nehodě zabývá již od roku 2013. Nabízí komplexní služby, které mimo odborného poradenství zahrnují také právní zastoupení a veškerý servis při vymáhání částky. U První zdravotní poradenské hledají pomoc také lidé, kterým se přihodil pracovní úraz, byli poškozeni jako pacienti apod.

Odborníci objektivně vyhodnotí, jaké jsou vaše šance

Profesionálové z První zdravotní poradenské mají s odškodněním po nehodě dlouholeté zkušenosti a mohou objektivně posoudit, na co máte nárok, a zda má případné trestní řízení smysl. Abyste uspěli a alespoň trochu zmírnili následky krajně nepříjemné události, nemusíte znát paragrafy. Více se dozvíte na 1zdravotni.cz.

Publikováno: 17. 04. 2019

Kategorie: Ostatní

Autor: admin

Tagy: odškodnění po dopravní nehodě | odškodnění pracovní úraz