Podnikání může nakopnout i nebankovní úvěr

Podnikání se jen velmi zřídka obejde bez vstupních investic, ale jak si počínat v případě, že vám toho na účtu příliš mnoho nezbylo a banka se vám z nějakého důvodu zdráhá půjčit? Podnikatelský úvěr se dá vyřešit také skrz nebankovní sféru, ale právě tehdy musíte být opravdu obezřetní. Obrátíte-li se s žádostí o peníze na některého z nechvalně proslulých úvěrových predátorů, mohl by váš byznys skončit ještě dříve než se pořádně rozjede. Pokud se v široké nabídce nebankovních úvěrů neorientujete, máme pro vás několik doporučení.

V případě účelových bankovních úvěrů se není čeho obávat, banky totiž reguluje ČNB. Kdo ale dohlíží na aktivity nebankovních věřitelů? Mohou si dělat „co chtějí“ a nastavovat u svých produktů libovolné parametry a podmínky? Zdá se, že mnoho z nich takovým způsobem skutečně jedná, ale stále je dostatek institucí, které se v mnohém vyrovnají i bankám. Jde o prověřené a dlouhodobě působící společnosti, které se sdružují v ČLFA (Česká leasingová a finanční asociace). Patří mezi ně Home Credit, Provident, Cofidis, Essox a několik dalších úvěrových společností, u kterých si můžete být jistí transparentní smlouvou a slušným jednáním.

Mezi kterými úvěrovými společnostmi vybírat, už víte, ale přesto byste neměli usínat na vavřínech. Parametry jejich nabídek se mohou, s ohledem na individuální požadavky klientů, výrazně lišit a proto se před podpisem smlouvy neunáhlujte a konkurenční produkty srovnejte. Přehledné srovnání půjček a další důležité informace najdete na specializovaných webech, ale také na fóru www.pujcim-penize.cz, na které pravidelně přispívají lidé, kteří již některý z finančních produktů využili.

Podotýkáme, že v případě neúčelových nebankovních úvěrů nikdy nenarazíte na tak výhodné podmínky, které vám nastaví banka u účelové podnikatelské půjčky. Prověřené neúčelové nebankovní půjčky však přesto představují zajímavou alternativu, jak se dostat k penězům i navzdory tomu, že vás banka odmítla.

A na závěr důležité doporučení, Dostanete-li se do finančních problému, neschovávejte před nimi hlavu do písku a snažte se je řešit. Spoustu cenných rad, jak vyřešit dluhy a zamezit hrozící exekuci najdete na http://pomocdluhy.cz.