Pořádek musí být. Ale jak ho udržet ve skladu?

Práce v chaotickém skladu nemůže být efektivní. Naopak dochází k prodloužení všech rutinních procesů a často i k neshodám mezi zaměstnanci. Ale jak docílit změny k lepšímu? Zařízení a vybavení by mělo odpovídat charakteru daných prostor. Neobejdete se bez vhodně zvolené manipulační techniky a regálů, které vám umožní správné uskladnění. Podrobnosti najdete v tomto článku.

Manipulační technika a zařízení jako základ skladu

Zaměstnanci si s rukama nevystačí. Přesun zboží a materiálů jim umožňuje manipulační technika. Alfou a omegou skladu bývají vysokozdvižné vozíky, který jsou k mání v různých provedeních, a to v bezmotorovém a motorovém. V naprosté většině skladů nachází uplatnění motorem poháněné vozíky, které se liší nosností a výškou zdvihu. V praxi se může jednat o zdvihací stoly, retraky, paletové vozíky, plošinové vozíky či policové vozíky.

Bez regálů není sklad

Tak jako se bydlení neobejde bez základního nábytku, nemůže sklad fungovat bez regálů. Ty lze rozdělit na přemístitelné a nepřemístitelné, případně na regály, do kterých se zboží uskladňuje ručně, nebo strojně. Většinu druhů zboží je možno uskladnit v univerzálních regálech. Poohlédněte se po pevné a stabilní konstrukci, ideální výškově nastavitelné. Další žádoucí vlastností je snadná a rychlá montáž. K nejčastěji používaným typům regálů patří také paletové. Využívají se při uskladnění materiálu na paletách. Materiály nestandardních a problematických tvarů (trubky, tyče, prkna...) se uskladňují v konzolových regálech. Nechybí ani speciální regály určené pro skladování kabelových bubnů, profilového materiálu, pneumatik apod.
V žádném případě nezapomeňte regály označit – díky značení se zaměstnanci rychle zorientují a nebudou si ve skladu připadat jako v bludišti.
Větší množství zboží menších rozměrů uskladníte v policových systémech, případně v zásuvkách a skříňkách. Dále se vám mohou hodit rudly, plastové boxy/bedny/kontejnery, skříňky se zásuvkami, žebříky, drátěné koše. Tip na závěr: Při výběru vysokozdvižných vozíků neváhejte kontaktovat odborníky ze Semat HB. Zkušený dodavatel manipulační techniky nabízí nová i bazarová zařízení, pronájem VZV a zároveň poskytuje veškerý servis včetně poradenství.

Publikováno: 02. 03. 2019

Kategorie: Podnikání

Autor: admin